Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Szef republikanów ostrzega Baracka Obamę

0
Podziel się:

Mimo wielu prób amerykańskim politykom nie udało się jak dotąd uregulować statusu 11 milionów nielegalnych imigrantów oraz zmienić systemu wizowego.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Szef republikanów ostrzega Baracka Obamę

Przywódca republikanów w Izbie Reprezentantów ostrzegł Baracka Obamę przed działaniem na własną rękę w sprawie prawa imigracyjnego. Kongresman John Boehner oświadczył, że takie posunięcie zatruje klimat pomiędzy jego partią a prezydentem.

Mimo wielu prób amerykańskim politykom nie udało się jak dotąd uregulować statusu 11 milionów nielegalnych imigrantów oraz zmienić systemu wizowego. Wczoraj Barack Obama zapowiedział, że wobec bezradności Kongresu zamierza wprowadzić reformy za pomocą rozporządzeń wykonawczych.

Przywódca większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Johhn Boehner uważa jednak, że takie posunięcie uniemożliwi dalszą współprace jego partii z prezydentem. _ - Uważam, że działanie prezydenta na własną rękę zatruje studnię. Kiedy bawisz się zapałkami możesz się poparzyć. Prezydent się poparzy, jeśli zechce pójść tą drogą. Amerykanie chcą załatwienia spraw, ale nie chcą jednostronnych działań prezydenta _.

John Boehner zapowiedział, że republikanie podejmą próbę unieważnienia reformy ubezpieczeń zdrowotnych Baracka Obamy. Mając świadomość nieuchronności weta prezydenta w tej sprawie Boehner nie wykluczył jednak kompromisu w sprawie pewnych elementów tej reformy.

Czytaj więcej w Money.pl
Demokraci wstydzą się prezydenta Obamy _ Jest bardzo inteligentnym człowiekiem ale nie jest przywódcą jakiego potrzebujemy. Nie potrafi wytłumaczyć ludziom swoich decyzji _ - mówi jedna z kandydatek do Kongresu.
Izrael mówi o kryzysie w stosunkach z USA Minister finansów Izraela Jair Lapid oświadczył, że jest to kryzys, który wymaga rozwiązania.
Ebola straszy USA. Obama twierdzi, że... Wirus eboli przywędrował do Stanów Zjednoczonych za sprawą Liberyjczyka, który we wrześniu przyleciał do Teksasu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)