Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Meksyku. Gubernator stanu ustąpił ze stanowiska

0
Podziel się:

Na wzgórzach wokół miasta odkryto masowe groby osób, których tożsamości dotąd nie ustalono.

Sytuacja w Meksyku. Gubernator stanu ustąpił ze stanowiska
(Polaris/East News)

Gubernator meksykańskiego stanu Guerrero Angel Aguirre poinformował, że udaje się na dobrowolny bezterminowy urlop pod naciskiem zarzutów o korupcję, tolerowanie brutalności policji i zniknięcie w niewyjaśnionych okolicznościach 43 studentów.

Wstrząsany niepokojami i ciągłymi aktami przemocy stan Guerrero, w południowo zachodnim Meksyku, stał się _ kłopotliwym bagażem _ dla prezydenta Enrique'a Nieto.

58-letni Aguirre, członek lewicowej Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD)był coraz silniej krytykowany i atakowany po niewyjaśnionym do dzisiaj zniknięciu 43 studentów w mieście Iguala, którzy 26 września starli się z policją.

Według prokuratora generalnego Meksyku, policja - najprawdopodobniej współpracująca z miejscowymi gangsterami - zastrzeliła jednego studenta i uprowadziła co najmniej kilkudziesięciu innych. Później na wzgórzach wokół miasta odkryto masowe groby osób, których tożsamości dotąd nie ustalono.

O uprowadzenie studentów oskarżono burmistrza Iguali, jego żonę i szefa lokalnej policji. Burmistrz zniknął i dotychczas jest poszukiwany. Aguirre nie miał w tej sytuacji - jak podkreślają komentatorzy - innego wyboru niż odejść ze stanowiska bowiem prawo zabrania mu formalnego podania się do dymisji.

Czytaj więcej w Money.pl
Długa na 85 metrów enchilada Meksykańscy kucharze przygotowali niezwykłą enchiladę, która ważyła tonę. Pomimo tego, że danie było długie na osiemdziesiąt pięć metrów, nie zostało wpisane do...
Najstarsza osoba na świecie obchodzi 127 urodziny Mieszkanka Meksyku obchodziła niedawno swoje, jak się uważa, 127 urodziny. Jest prawdopodobnie najstarszą żyjącą osobą na świecie....
Mieszkańcy oczyszczają jezioro z kilkuset tysięcy martwych ryb Meksykańskie władze podały w poniedziałek, że tysiące śniętych ryb, które znaleziono w jednym z jezior w zachodnim Meksyku, nie zdechło z przyczyn naturalnych....
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)