Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Parlamentarzyści powołają biuro antykorupcyjne

0
Podziel się:

Według prezydenta Petra Poroszenki, przyjęcie ustaw jest istotnym krokiem dla wprowadzenia w życie umowy stowarzyszeniowej z UE.

Sytuacja na Ukrainie. Parlamentarzyści powołają biuro antykorupcyjne
(nbnews.com.ua/prtSc)
bEKpBhUB

Rada Najwyższa ma dziś przyjąć ustawy antykorupcyjne. Przewidują one, między innymi, powołanie specjalnej instytucji, która będzie się zajmować tylko tego rodzaju przestępstwami.

Według prezydenta Petra Poroszenki, przyjęcie ustaw jest istotnym krokiem dla wprowadzenia w życie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Oprócz powołania biura antykorupcyjnego, ustawy pomogą także w ustaleniu ostatecznych właścicieli firm.

Jest to o tyle ważne, że urzędnicy często tworzą łańcuszek przedsiębiorstw, aby ukryć fakt, że czerpią zyski z zamówień publicznych. Premier Arsenij Jaceniuk podkreśla, że wreszcie będzie badane, czy styl życia odpowiada oficjalnym dochodom urzędników, czyli tym, które znalazły się w ich deklaracji podatkowej.

bEKpBhUD

Największe zyski z korupcji przynoszą na Ukrainie właśnie zamówienia publiczne. Niemniej istotne są jednak piramidy korupcyjne, kiedy to na przykład funkcjonariusz milicji drogowej, czy celnik oddaje część łapówki swoim przełożonym, którzy z kolei oddają część nielegalnych dochodów jeszcze wyżej. Takie łańcuszki korupcji ciągną się aż do szczytów ministerstw.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko po spotkaniach. Wywalczył... _ Po dzisiejszych spotkaniach mogę spokojnie powiedzieć, że rosyjska agresja nie pozostanie bez reakcji Unii Europejskiej _ powiedział prezydent.
Berkutowcy mogą liczyć na amnestię? Według Poroszenki, służby specjalne odkupują swoje winy w walkach na wschodzie Ukrainy.
bEKpBhVe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)