Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Kubie. Amerykański senator: Mogliby się uczyć od Polski

0
Podziel się:

Podsekretarz stanu do spraw demokracji i praw człowieka Tom Malinowski bronił decyzji prezydenta w sprawie ocieplenia relacji z reżimem Castro.

Sytuacja na Kubie. Amerykański senator: Mogliby się uczyć od Polski
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Polska droga do demokracji mogłaby być wzorem dla Kuby. Taka opinię wyraził w Senacie Stanów Zjednoczonych wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu Tom Malinowski.

Podczas przesłuchań w komisji spraw zagranicznych senator Marco Rubio z Florydy krytykował ogłoszoną przez Baracka Obamę politykę normalizacji stosunków z Kubą. Przekonywał, że na złagodzeniu embarga skorzysta tylko reżim Castro.

Podsekretarz stanu do spraw demokracji i praw człowieka Tom Malinowski bronił decyzji prezydenta. - _ Nie znam żadnego przykładu kiedy udało nam się doprowadzić do demokratycznych przemian poprzez zakaz wyjazdów turystycznych czy ograniczenie relacji pomiędzy zwykłymi ludźmi _ - mówił.

Rubio nalegał by Malinowski, który urodził się w Polsce, podał odwrotny przykład - gdzie jakiś kraj przeszedł od tyranii do demokracji dzięki łagodzeniu przez USA izolacji gospodarczej.

_ - Gdy patrzę na Kubę obecnie to pod wieloma względami przypomina mi mój kraj rodzinny - Polskę. Kwitnący czarny rynek wzmacniany przez interakcję z otaczającym światem, z opozycją w kraju wspieraną przez Stany Zjednoczone i społeczność międzynarodową _ - stwierdził.

Senator Rubio odpowiedział, że analizą tego czy Polska może być przykładem dla Kuby komisja zajmie się w przyszłości.

Czytaj więcej w Money.pl
USA łagodzą sankcje gospodarcze i handlowe Choć wyjazdy turystyczne na Kubę są nadal nielegalne, to pracownicy organizacji humanitarnych, naukowcy czy dziennikarze nie muszą się już ubiegać o pozwolenia na wyjazd.
Oto co zyska Kuba, jeśli dogada się z USA Agencja ratingowa Moody's oceniła, że normalizacja stosunków USA i Kuby zwiększy wiarygodność kredytową wyspy.
Rozmowy Kuba-USA. Kiedy otwarcie ambasad? Zdaniem szefowej kubańskiej delegacji wznowienie stosunków dyplomatycznych między Kubą a USA będzie długim procesem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)