Notowania

pomoc dla syrii
07.07.2013 20:19

Syryjskie Bractwo Muzułmańskie apeluje do Zachodu

Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie działać poważnie jak obiecano. Dotychczas zagraniczne wsparcie było zbyt małe, aby zapewnić jakiekolwiek zmiany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Syryjski odłam Bractwa Muzułmańskiego wezwał USA i Europę do dostarczenia rebeliantom obiecanej broni po tym, jak Syryjska Koalicja Narodowa wybrała przewodniczącego, co zakończyło przedłużający się brak przywództwa.

Stany Zjednoczone sygnalizowały gotowość dostarczenia broni rebeliantom w uzupełnieniu już przekazywanej i idącej w miliony dolarów pomocy humanitarnej i niebojowego wyposażenia wojskowego. Sojusznicy z Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska i Katar - dostarczają już broń, lecz nie ma potwierdzonych doniesień o dostawach z wahającego się Zachodu.

_ - Czujemy się porzuceni i rozczarowani tym, że USA i Europa wycofują się z obietnic dotyczących dozbrojenia Wolnej Armii Syryjskiej i apelujemy do społeczności międzynarodowej o wywiązanie się ze zobowiązań _ - głosi oświadczenie Bractwa na Twitterze.

Syryjska opozycja domaga się bardziej zaawansowanych typów broni od kiedy siły prezydenta Baszara el-Asada wspomagane przez libański Hezbollah przypuściły nową ofensywę w centralnej Syrii.

Państwa zachodnie wciąż się wahają co do wysyłki broni, po części z tego powodu, że frakcje w głównej organizacji opozycji poza granicami Syrii - Narodowej Radzie Syryjskiej (NRS) - są skłócone, ale i dlatego, że obawiają się rosnących w siłę radykalnych grup islamistycznych w Syrii, w których ręce mogłaby wpaść broń.

Wysoki przedstawiciel syryjskiego Bractwa Muzułmańskiego Melhem Drobi oświadczył, że wybór wspieranego przez Arabię Saudyjską Ahmada Dżarby na przewodniczącego głównej siły opozycyjnej - Syryjskiej Koalicji Narodowej - powinien przekonać Zachód do przysłania obiecanej pomocy.

_ - Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie działać poważnie jak obiecano. Dotychczas zagraniczne wsparcie było zbyt małe, aby zapewnić jakiekolwiek zmiany _ - powiedział Drobi agencji Reuters.

Syryjska Koalicja Narodowa jest konfederacją zrzeszającą organizacje, które walczą od 2011 roku z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Ponad dwa lata konfliktu w Syrii kosztowały życie ponad 100 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
To on będzie reprezentował buntowników Ahmad Dżarba, pochodzi z prowincji Hasaka we wschodniej Syrii.
Syria ma poważny problem z żywnością ONZ przewiduje, że sytuacja w Syrii będzie się pogarszać, jeśli nie zakończy się trwający tam dwa lata konflikt zbrojny.
ONZ zaniepokojone losem cywilów w Hims Ban Ki Mun wzywa strony konfliktu, aby pozwoliły ludności cywilnej przebywającej w Hims na opuszczenie miasta i dostarczenie jej pomocy.
Tagi: pomoc dla syrii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz