Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syryjskie Bractwo Muzułmańskie apeluje do Zachodu

0
Podziel się:

Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie działać poważnie jak obiecano. Dotychczas zagraniczne wsparcie było zbyt małe, aby zapewnić jakiekolwiek zmiany.

Syryjskie Bractwo Muzułmańskie apeluje do Zachodu
(Polaris/East News)

Syryjski odłam Bractwa Muzułmańskiego wezwał USA i Europę do dostarczenia rebeliantom obiecanej broni po tym, jak Syryjska Koalicja Narodowa wybrała przewodniczącego, co zakończyło przedłużający się brak przywództwa.

Stany Zjednoczone sygnalizowały gotowość dostarczenia broni rebeliantom w uzupełnieniu już przekazywanej i idącej w miliony dolarów pomocy humanitarnej i niebojowego wyposażenia wojskowego. Sojusznicy z Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska i Katar - dostarczają już broń, lecz nie ma potwierdzonych doniesień o dostawach z wahającego się Zachodu.

_ - Czujemy się porzuceni i rozczarowani tym, że USA i Europa wycofują się z obietnic dotyczących dozbrojenia Wolnej Armii Syryjskiej i apelujemy do społeczności międzynarodowej o wywiązanie się ze zobowiązań _ - głosi oświadczenie Bractwa na Twitterze.

Syryjska opozycja domaga się bardziej zaawansowanych typów broni od kiedy siły prezydenta Baszara el-Asada wspomagane przez libański Hezbollah przypuściły nową ofensywę w centralnej Syrii.

Państwa zachodnie wciąż się wahają co do wysyłki broni, po części z tego powodu, że frakcje w głównej organizacji opozycji poza granicami Syrii - Narodowej Radzie Syryjskiej (NRS) - są skłócone, ale i dlatego, że obawiają się rosnących w siłę radykalnych grup islamistycznych w Syrii, w których ręce mogłaby wpaść broń.

Wysoki przedstawiciel syryjskiego Bractwa Muzułmańskiego Melhem Drobi oświadczył, że wybór wspieranego przez Arabię Saudyjską Ahmada Dżarby na przewodniczącego głównej siły opozycyjnej - Syryjskiej Koalicji Narodowej - powinien przekonać Zachód do przysłania obiecanej pomocy.

_ - Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie działać poważnie jak obiecano. Dotychczas zagraniczne wsparcie było zbyt małe, aby zapewnić jakiekolwiek zmiany _ - powiedział Drobi agencji Reuters.

Syryjska Koalicja Narodowa jest konfederacją zrzeszającą organizacje, które walczą od 2011 roku z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Ponad dwa lata konfliktu w Syrii kosztowały życie ponad 100 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
To on będzie reprezentował buntowników Ahmad Dżarba, pochodzi z prowincji Hasaka we wschodniej Syrii.
Syria ma poważny problem z żywnością ONZ przewiduje, że sytuacja w Syrii będzie się pogarszać, jeśli nie zakończy się trwający tam dwa lata konflikt zbrojny.
ONZ zaniepokojone losem cywilów w Hims Ban Ki Mun wzywa strony konfliktu, aby pozwoliły ludności cywilnej przebywającej w Hims na opuszczenie miasta i dostarczenie jej pomocy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)