Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walki
28.02.2013 23:52

Syryjska opozycja odracza spotkanie, na którym miano wybrać premiera

Przedstawiciel opozycyjnej koalicji Mohammed Sarmi powiedział agencji Reuters, że do spotkania może dojść w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Główna reprezentacja syryjskiej opozycji odroczyła planowane spotkanie w Turcji, na którym miała dokonać wyboru premiera rządu przejściowego na terenach kontrolowanych przez uczestników antyprezydenckiej rewolty.

Syryjska Koalicja Narodowa poinformowała dziś na Facebooku, że planowane na najbliższą sobotę spotkanie w Stambule zostało odroczone z, jak to określono, _ przyczyn logistycznych _. Zapowiedziano ogłoszenie nowej daty najszybciej, jak to możliwe.

Przedstawiciel opozycyjnej koalicji Mohammed Sarmi powiedział agencji Reuters, że do spotkania może dojść w przyszłym tygodniu. Drugie źródło opozycji podało, że spotkanie odroczono bezterminowo, gdyż trzej potencjalni kandydaci na stanowisko premiera mają zastrzeżenia co do objęcia tej funkcji wobec braku bardziej konkretnego wsparcia z zagranicy.

Oświadczenie o odroczeniu zebrania w Stambule wydano w kilka godzin po zapowiedzi USA na konferencji Przyjaciół Syrii w Rzymie, że przekażą syryjskiej opozycji 60 mln dolarów dodatkowej pomocy i po raz pierwszy udzielą pomocy żywnościowej i medycznej rebeliantom walczącym z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Jedenaście państw uczestniczących w Rzymie w konferencji obiecało więcej wsparcia politycznego i materialnego dla opozycji syryjskiej.

Przeciwnicy Asada, jak pisze Reuters, są rozczarowani, gdyż głośno domagają się zachodniej broni i aktywniejszego wsparcia.

ONZ szacuje, że w trwającym od marca 2011 roku konflikcie syryjskim, który zaczął się od pokojowych protestów przeciwko prezydentowi Asadowi i przekształcił się w wojnę domową, zginęło ok. 70 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie pomagają w obaleniu Asada? Jeśli Zachód wciąż będzie stał na uboczu, dżihadyści stworzą w Syrii swój przyczółek - ostrzega _ Financial Times _.
Przełom w Syrii? Zaskakująca deklaracja Minister spraw zagranicznych Syrii powiedział w Moskwie, że rząd w Damaszku jest gotów rozmawiać nawet ze zbrojną opozycją.
W tym kraju prawa człowieka nie istnieją Wysoka komisarz ONZ do spraw uchodźców Navi Pillay oświadczyła dzisiaj, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie stanęła na wysokości zdania w kwestii Syrii.
Tagi: walki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz