Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w syrii
06.06.2012 11:08

Syria ma nowego premiera. To on uformuje rząd

Farid Hidżab zastąpił Adela Safara, który został premierem w kwietniu zeszłego roku, w miesiąc po wybuchu trwającego do tej pory powstania w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SANA)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad mianował dzisiaj premiera, aby sformował rząd po majowych wyborach parlamentarnych. Szefem nowego rządu został były minister rolnictwa Rijad Farid Hidżab (na zdj.) - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

Hidżab zastąpił Adela Safara, który został premierem w kwietniu zeszłego roku, w miesiąc po wybuchu trwającego do tej pory powstania w Syrii.

Safar jest członkiem partii Baas, która rządzi w Syrii nieprzerwanie od zamachu stanu z 1963 roku. Rodzina Asada przejęła władzę w kraju od następnego zamachu stanu dokonanego w 1970 roku przez ojca obecnego prezydenta, Hafeza el-Asada.

Dla prezydenta Baszara el-Asada wybory z 7 maja są dowodem na jego gotowość do politycznych reform. Opozycja zbojkotowała głosowanie, nazywając je farsą; w dniu wyborów zginęły 23 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaostrzają się walki w Syrii. Znowu giną cywile W walkach, które wybuchły dziś w regionie Latakii na północnym zachodzie Syrii, zginęło 15 żołnierzy wojsk prezydenta Baszara el-Asada, trzech rebeliantów i cywil.
18 dyplomatów uznanych za "niepożądanych" _ Syria postanowiła uznać za osoby niepożądane ambasadorów USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, a także charge d'affaires Belgii, Bułgarii, Niemiec i Kanady. _
Te mocarstwa nie pozwolą na wojsko w Syrii Zagranicznej interwencji w Syrii oraz siłowej zmianie reżimu w tym państwie sprzeciwiają się Chiny i Rosja.
Tagi: wybory w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz