Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Syria: 34 dżihadystów straconych przez rebeliantów

0
Podziel się:

Bojownicy należący głównie do związanego z Al-Kaidą Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, zostało straconych na północnym zachodzie Syrii.

Syria: 34 dżihadystów straconych przez rebeliantów
(AP/FOTOLINK/East News)

Co najmniej 34 dżihadystów, należących głównie do związanego z Al-Kaidą Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, zostało straconych w ostatnich dniach przez innych antyrządowych rebeliantów w Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dżihadyści, należący również do organizacji Dżund al-Aksa, zostali zamordowani w Dżabal al-Zawii na północnym zachodzie Syrii.

Przed egzekucją doszło do starć ekstremistów z innymi rebeliantami walczącymi z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Nie sprecyzowano, o jakich dokładnie rebeliantów chodzi.

W ostatnich miesiącach stanowiące odgałęzienie Al-Kaidy ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu umocniło swe pozycje również w zachodniej prowincji Anbar w Iraku w ramach dążeń do utworzenia własnego sunnickiego państwa islamistycznego, sięgającego terytorium Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki z rebeliantami. Nie żyje 60 cywilów Trwająca od ponad dwóch lat antyrządowa rebelia w Syrii pochłonęła już życie około 90. tys. ludzi.
W Syrii walczy i ginie wielu Brytyjczyków Londyński dziennik The Daily Telegraph oceniał liczbę brytyjskich muzułmanów walczących w Syrii na około 100.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)