Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Synagogi w Niemczech. Atak na świątynię na zachodzie kraju, zatrzymano jedną osobę

0
Podziel się:

Rzecznik lokalnej policji Alexander Kresta poinformował, że zatrzymano 18-letniego mężczyznę, którego tożsamość nie jest na razie znana.

Synagogi w Niemczech. Atak na świątynię na zachodzie kraju, zatrzymano jedną osobę
(PAP/EPA)

Trzech mężczyzn obrzuciło dzisiaj rano koktajlami mołotowa synagogę w mieście Wuppertal na zachodzie Niemiec. Policja poinformowała, że nikomu nic się nie stało, a budynek nie został uszkodzony; zatrzymano też jedną osobę podejrzaną o atak.

Rzecznik lokalnej policji Alexander Kresta poinformował, że zatrzymano 18-letniego mężczyznę, którego tożsamość nie jest na razie znana. Funkcjonariusze poszukują w sprawie jeszcze dwóch osób, którym udało się uciec - dodał.

Około dwóch tygodni temu w znajdującym się niedaleko Wuppertalu Essen doszło do protestów przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy. Agencja dpa przypomina, że zatrzymano wtedy 14 osób. Policja podejrzewała ich, że dążyli do przekształcenia manifestacji w próbę ataku na tamtejszą synagogę.

Również we Włoszech odnotowano antyizraelskie wystąpienia. W poniedziałek burmistrz Rzymu Ignazio Marino potępił przypadki malowania na ścianach w centrum miasta hitlerowskich swastyk i napisów _ każdy Palestyńczyk jest dziś towarzyszem, jeden wróg, jedna barykada _.

W czasie trwającego od 22 dni konfliktu w Strefie Gazy zginęło 1113 Palestyńczyków, a ponad 6,2 tys. zostało rannych. Izrael stracił 53 żołnierzy i trzech cywili. Społeczność międzynarodowa apeluje do walczących stron o zawieszenie broni i rozpoczęcie negocjacji pokojowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy: 77-latka wyruszyła autem w podroż dookoła świata -_ Nowoczesnym samochodem każdy może przejechać taką trasę. Ja szukam ambitniejszych zadań _ - powiedziała.
Co się stanie z irackimi chrześcijanami? Państwo Islamskie zostawiło do wyboru konwersję na islam, płacenie specjalnego podatku religijnego lub śmierć.
W Berlinie protestują przeciwko Izraelowi Podczas wcześniejszych protestów uczestniczy skandowali antyżydowskie hasła.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)