Notowania

amber
17.08.2012 16:13

Syn Tuska złamał prawo? Wezmą go w obroty

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmie postępowanie dotyczące zawiadomienia o możliwości działania na szkodę spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmie od Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście postępowanie sprawdzające dotyczące zawiadomienia o możliwości działania na szkodę majątkową spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska.

O przekazaniu sprawy dotyczącej syna premiera do prokuratury okręgowej poinformowała zastępca Prokuratura Rejonowego Gdańsk-Śródmieście Małgorzata Popadiuk.

Dodała, że w trakcie prowadzonego postępowania przesłuchano prezesa stowarzyszenia _ Stop Korupcji _ Tomasza Kwiatka, który przekazał w poniedziałek do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie dotyczące Michała Tuska. Jego przesłuchanie odbyło się w prokuraturze w Opolu, gdzie ma siedzibę stowarzyszenie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/tusk;znow;zalozyl;pelerynke;jaki;kraj;taki;batman,14,0,1142798.html) *Tusk znów założył pelerynkę. Jaki kraj taki Batman * Dzięki Amber Gold, premier wreszcie robi to, co lubi najbardziej. W piśmie do prokuratury szef _ Stop korupcji _ argumentuje, że w przypadku Michała Tuska mogło dojść do złamania przepisów 296 i 296a Kodeksu karnego przeciwko obrotowi gospodarczemu, zagrożonych karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Według Kwiatka w przypadku syna szefa rządu, który pracował jednocześnie dla gdańskiego lotniska i OLT Express (przewoźnika należącego do Amber Gold), mogło dojść do konfliktu interesów, na której stracić mogła spółka Port Lotniczy Gdańsk.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi obecnie dwa odrębne postępowania dotyczące Amber Gold. Śledczy zajmują się zawiadomieniami: klientów spółki, Komisji Nadzoru Finansowego i Banku Gospodarki Żywnościowej. W piątek rano w związku działalnością Amber Gold prezesowi spółki Marcinowi P. postawiono zarzuty przestępstwa; jego przesłuchanie trwa.

Jednocześnie prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie zawiadomienia złożonego przez prezesa Amber Gold. Dotyczy ono _ podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, pracowników KNF i ABW _.

Ze spółką OLT Express współpracował pracujący w Porcie Lotniczym w Gdańsku syn premiera. W wywiadzie dla trójmiejskiej _ Gazety Wyborczej _ Michał Tusk mówił, że jego ojciec nie był zachwycony tym, iż zatrudnił się na lotnisku. _ Ale też nie powiedział jednoznacznie, bym tam nie szedł _ - powiedział syn premiera.

Szef Amber Gold Marcin P. w tygodniku _ Wprost _ stwierdził, że Tusk _ przyniósł nam konkretną informację o tym, ile Port Lotniczy w Gdańsku bierze od naszej konkurencji, konkretnie od Wizz Air, za obsłużenie jednego pasażera _. Tego typu dane są jedną z najpilniej strzeżonych informacji. W grę wchodzą potężne pieniądze. Bywa, że linie lotnicze miesiącami negocjują z lotniskami opłaty" - czytamy w artykule.

Michał Tusk cytowany przez _ Wprost _ kategorycznie zaprzeczył, że przekazał OLT taką informację; tłumaczył, że operował tylko ogólnodostępnymi danymi.

Czytaj więcej w Money.pl
"Tego zderzaka premier nie wymieni" _ Tusk rzadko bywał tak wspaniałomyślny w przypadku afer korupcyjnych _. Wobec syna zachował się inaczej - komentują gazety.
Marcin P. przyznał się do części stawianych zarzutów Na prezesa Amber Gold został nałożony dozór policyjny oraz zakazano mu opuszczenia kraju. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Tagi: amber, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz