Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tytoń
29.08.2013 13:10

Świętokrzyskie: SG przechwyciła nielegalny tytoń o wartości 4 mln zł

Nielegalny tytoń z Kielc miał trafić na rynek w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kielc przechwycili blisko 10 ton nielegalnej krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości ponad 4 mln złotych - poinformowała Straż Graniczna. Tytoń przewożony był samochodem ciężarowym przez Świętokrzyskie; miał trafić do Warszawy. *

Do zatrzymania samochodu ciężarowego doszło we wtorek podczas kontroli prowadzonej w Podzamczu (Świętokrzyskie) przez Straż Graniczną. Funkcjonariusze podczas przeszukania naczepy ciężarówki odkryli w pudłach krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy - łącznie blisko 10 ton.

45-letni polski kierowca twierdził, że nie posiada dokumentów dotyczących przewożonego ładunku ani też nie wie, co się w nim znajduje. Tłumaczył, że towar został załadowany przez nieznanego mu mężczyznę w Tarnowie, a sam transport z zamówieniem miał trafić do odbiorcy w Warszawie.

Jak poinformowała Renata Kośka ze Straży Granicznej w Kielcach, krajanka miała prawdopodobnie być przeznaczona do nielegalnej produkcji papierosów.

Kierowca został zatrzymany, a kontrabanda zabezpieczona w magazynie kieleckiego urzędu celnego. Działania Straży Granicznej prowadzone były wspólnie z Izbą Celną w Kielcach.

Za posiadanie, magazynowanie i przewożenie nielegalnych wyrobów tytoniowych grożą wysokie kary grzywny, a w przypadku większej ilości nawet do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Skarb Państwa mógł stracić na tym miliony Ponad 16 ton tytoniu o wartości ok. 9 mln zł znaleziono w nielegalnej wytwórni tytoniu w Rybniku - poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.
Znaleźli tonę tytoniu. To była nielegalna fabryka Zatrzymani to trzej mieszkańcy Gdyni w wieku od 30 do 47 lat.
Ten wyrok sądu uderza w palaczy Sąd w Duesseldorfie orzekł wczoraj, że 75-letniemu mężczyźnie, który pali w wynajmowanym mieszkaniu, co jest uciążliwe dla sąsiadów, można nakazać natychmiastową wyprowadzkę.
Tagi: tytoń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz