Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Święto Niepodległości. Kolejne wyroki po rozróbach

0
Podziel się:

Dwa pierwsze wyroki zapadły wczoraj, dziś - kolejne. Do Sądu Rejonowego w Warszawie wpłynęły następne cztery wnioski o ukaranie za 11 - listopadowe burdy.

Święto Niepodległości. Kolejne wyroki po rozróbach
(Reporter)

Sąd trzy chce rozpatrzyć na posiedzeniu o 9. 30 kolejny o 11. 00 - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wczoraj sąd skazał pierwszych chuliganów, którzy uczestniczyli w zajściach podczas marszu niepodległości. Pierwszy został ukarany grzywną za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Drugi za znieważenie funkcjonariusza policji usłyszał karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na bezpłatnej pracy na cel społeczny.

Jak dotąd zatrzymano 72 osoby w związku z napaścią na funkcjonariuszy, chuligaństwem i niszczeniem mienia. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba podejrzewana o podpalenie _ Tęczy _ oraz trzy, które mogły mieć związek z podpaleniem budki wartowniczej przy ambasadzie, próbami wejścia na jej ogrodzenie oraz obrzucania terenu ambasady racami. Podczas poniedziałkowych zajść rannych zostało 12 policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie MSZ przeprasza za narodowców _ Tego typu zachowanie w stosunku do misji dyplomatycznej zasługuje na zdecydowane potępienie i nie licuje z godnymi obchodami święta niepodległości 11 listopada _ - czytamy w oświadczeniu.
"Polski nacjonalizm gorszy niż rosyjski" - _ Wydarzenia w Warszawie dowiodły, że nacjonalizm w niektórych krajach Unii Europejskiej jest silniejszy niż w Rosji _- oświadczył przewodniczący Aleksiej Puszkow. A co o wydarzeniach mówią rosyjskie media?
Donald Tusk zadowolony. "Życiowy rekord" Prawie 11 tysięcy osób wzięło udział w Biegu Niepodległości, który przed południem miał miejsce w Warszawie. Wśród nich był premier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)