Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
03.04.2010 11:46

Święta niebezpieczne dla kierowców

6 osób zginęło, 138 zostało rannych w 103 wypadkach - to bilans tylko z Wielkiego Piątku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

*6 osób zginęło, 138 zostało rannych w 103 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku na polskich drogach. Policjanci zatrzymali też ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierowców. *

_ - Liczba nietrzeźwych kierowców jest duża, niestety wielu z nas zapomina, że siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest przestępstwem - grozi za to do 2 lat więzienia. Pozostaje nam jedynie apelować o rozsądek. Pijani kierowcy nie tylko zagrażają innym, zagrażają samym sobie _ - powiedział PAP Robert Horosz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

W Wielki Piątek wiele osób zdecydowało się na wyjazdy do swoich bliskich. Tłoczniej było na trasach wyjazdowych z miast, szczególnie po południu i wieczorem.

Policjanci spodziewają się, że podobna sytuacja będzie w poniedziałek, gdy wiele osób będzie wracać ze świątecznego weekendu. Część z nich może zdecydować się na powrót już w niedzielę po południu. _ Już teraz apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jedźmy ostrożnie, zaplanujmy swoją drogę _ - powiedział Horosz.

Od piątku trwa ogólnopolska akcja policyjna związana ze świętami. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim prędkość z jaką jadą kierowcy, korzystają przy tym z wideorejestratorów, zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych oraz na motocyklach.

Kontrolują też trzeźwość kierowców. - _ Święta to wyjątkowy okres, spotykamy się z rodziną, wspólnie biesiadujemy, nie ryzykujmy i nie siadajmy pod wpływem alkoholu za kierownice _ - apelował przed świętami rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Zwracał uwagę też na to, że wielu spośród kierowców zatrzymanych pod wpływem alkoholu, piło nie tuż przed tym jak wsiedli do samochodu, a dzień wcześniej, np. późnym wieczorem.

Funkcjonariusze sprawdzają także, czy dzieci przewożone są w fotelikach, a kierowcy i pasażerowie zapinają pasy i nie rozmawiają przez telefon komórkowy.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz