Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święta Bożego Narodzenia. W Wigilię możesz mieć problem z zakupami

0
Podziel się:

W Wigilię większość sieci handlowych ma zamknąć swoje sklepy już o godz. 14
- poinformowali w czwartek przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Jak podkreślili, to efekt apeli
jakie już od wielu lat kierują do branży handlowej.

Święta Bożego Narodzenia. W Wigilię możesz mieć problem z zakupami
(Eric Herchaft/Reporter)
bEIMWwMl

_ 24 grudnia większość sieci handlowych ma zamknąć swoje sklepy już o godz. 14 _- poinformowali przedstawiciele NSZZ _ Solidarność _. Jak podkreślili, to efekt apeli jakie już od wielu lat kierują do branży handlowej.

_ To nasz ogromny sukces. Od siedmiu lat prowadziliśmy w okresie przedświątecznym akcje ulotkowe i happeningi przed sklepami _ - wskazał przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ _ Solidarność _ Alfred Bujara.

_ Prosiliśmy klientów o to, aby nie robili zakupów 24 grudnia, pisaliśmy apele do zarządów sieci handlowych. Konsekwentna praca przyniosła efekty _ - podkreślił.

bEIMWwMn

Jak poinformowali związkowcy, opierając się na informacji handlowej Solidarności, w tym roku większość dużych sieci handlowych zamknie swoje sklepy o godz. 14. Dodano, że godzinę dłużej pracować mają pracownicy marketów: Auchan, Real i Carrefour.

_ Mamy nadzieję, że skrócony czas pracy w Wigilię stanie się nie tylko dobrym obyczajem, ale również niepisanym standardem, o przestrzeganie którego pracownicy handlu nigdy już nie będą się musieli zabiegać, ani o nim przypominać _ - zaznaczył Bujara.

Przypomniał, że jeszcze 4 lata temu sklepy wielu sieci czynne były w Wigilię do godz. 18, a we wcześniejszych latach nawet do godz. 20.

_ Liczymy, że konsensus w sprawie godzin pracy w Wigilię będzie trwały i rozpocznie nowe otwarcie dialogu pomiędzy pracodawcami w handlu i związkami zawodowymi. Mamy nadzieję, że również inne problemy pracownicze w naszej branży uda się rozwiązać w podobny sposób _ - wyraził nadzieję szef handlowej _ S _.

bEIMWwMt

Pod koniec listopada szef _ S _ Piotr Duda zaapelował do pracodawców, by skrócili w Wigilię dzień pracy w handlu do godz. 14. Duda przypominał w apelu, że Wigilia to dla Polaków dzień niezwykły, spędzany przy wieczerzy wigilijnej, którą trzeba przygotować.

W ocenie Solidarności przedłużanie godzin pracy sklepów w Wigilię do godz. 16 czy nawet 18 nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Ma natomiast swoje negatywne skutki dla rodzin i dzieci, a w wielu przypadkach uniemożliwia pracownikom spędzenie tego czasu wspólnie z rodziną.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawosławni szykują się do postnej wieczerzy Podobnie jak u katolików czeka się na pierwszą gwiazdkę.
Te wigilijne potrawy przynoszą dobrobyt Współcześnie na wigilijnym stole znajdują się podobne potrawy, jakie jadano także i dawniej. Mało kto jednak wie, że wiele z nich miało znaczenie magiczne, przede wszystkim mak i miód.
bEIMWwMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)