Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sukces policji. Zatrzymali cmentarnego wandala

0
Podziel się:

Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę, który okradł i uszkodził 112 grobów na cmentarzu w Michałowicach (Mazowieckie).

Sukces policji. Zatrzymali cmentarnego wandala
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę, który okradł i uszkodził 112 grobów na cmentarzu w Michałowicach (Mazowieckie). Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

- _ Do komisariatu w Michałowicach zgłosił się administrator cmentarza. Powiedział, że w nocy nieznani sprawcy ukradli z grobów litery oraz ozdoby nagrobne, które wykonane były z metali. Wstępne szacunkowe straty były określone na około 30 tysięcy złotych _ - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Jak dodał, następnego dnia po zgłoszeniu uwagę policjantów patrolujących warszawskie metro zwrócił mężczyzna, który miał dwie wypchane torby. _ Na jednej z nich odznaczał się wizerunek krzyża. Policjanci postanowili go wylegitymować. W trakcie sprawdzania personaliów mężczyzna dziwnie się zachowywał _ - powiedział Karczyński.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnej bazie. _ Okazało się, że w przeszłości był już notowany w związku z kradzieżami na innych cmentarzach _ - powiedział rzecznik stołecznej policji.

Okazało się, że w torbach były mosiężne i stalowe ozdoby nagrobne, m.in. krzyże, figurki świętych. Po zatrzymaniu 33-letni Roman G. powiedział policjantom skąd pochodzą skradzione rzeczy. Wyjawił też gdzie wyrzucił pozostałe przedmioty, które uznał za bezwartościowe.

_ - Obecnie policjanci wraz prokuraturą zbierają materiał dowodowy w tej sprawie. Po zakończeniu czynności prawdopodobnie będą wnioskowali o tymczasowy areszt. Za czyn, którego się dopuścił 33-latek, grozi kara do 5 lat więzienia _ - powiedział Karczyński.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)