Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sudan
03.02.2015 08:58

Sudan: Porwano rosyjskich pilotów

Do zdarzenia doszło w regionie Darfur na zachodzie Sudanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(danxoneil/cc BY 2.0/ flickr)

Do zdarzenia doszło w regionie Darfur na zachodzie Sudanu - poinformowała we wtorek rosyjska ambasada w Chartumie. Zapewniła, że podjęto wszystkie _ niezbędne kroki _ w celu ich uwolnienia.

Rzecznik ambasady Artur Safukow potwierdził, że obaj piloci zostali uprowadzeni 29 stycznia w miejscowości Zalingei w Darfurze. Dodał, że ze względu na _ powodzenie wysiłków zmierzających do jak najszybszego uwolnienia _ zakładników nie upublicznia się okoliczności zdarzenia ani miejsca pracy porwanych.

Według rosyjskich mediów obaj piloci byli zatrudnieni w rosyjskich liniach UTair, a w Sudanie pracowali w ramach kontraktu ze wspólną misją pokojową ONZ i Unii Afrykańskiej (UNAMID) w Darfurze. Nie udało się do tej pory skontaktować z przedstawicielami UTair w celu potwierdzenia tych doniesień.

UNAMID od 2007 roku pełni misję mającą na celu ochronę cywilów i zabezpieczenie pomocy humanitarnej przeznaczonej dla Darfuru.

Wieloletnie międzynarodowe wysiłki mediacyjne nie zdołały doprowadzić do zakończenia konfliktu w Darfurze, gdzie afrykańskie w większości plemiona podjęły w 2003 roku zbrojną rebelię przeciwko zdominowanemu przez Arabów sudańskiemu rządowi, oskarżanemu przez nie o praktyki dyskryminacyjne. Szacunkowe dane ONZ mówią o 300 tys. ofiar śmiertelnych wojny w Darfurze i o 2 milionach uchodźców.

Czytaj więcej w Money.pl
Porwany Polak już jutro będzie w kraju Grupa zbrojna, która uprowadziła Polaka, to Front Demokratyczny na rzecz Ludności Środkowoafrykańskiej (FDPC). Domagała się ona uwolnienia swojego szefa Abdoulaye Miskine.
Porwany ksiądz już na wolności? Dementują Diecezja Tarnowska mówi o uwolnieniu ks. Mateusza Dziedzica, MSZ i pracownik misji w Afryce dementują.
"Memoriał" upomniał się o ukraińską pilotkę Stowarzyszenie Memoriał stanęło w obronie Nadji Sawczenko, którą Komitet Śledczy oskarża o współudział w zabójstwie pracowników rosyjskiej telewizji.
Tagi: sudan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz