Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
30.08.2012 18:22

Studia w Wielkiej Brytanii. Będą wyrzucać obcokrajowców

W aktach 40 proc. osób brak stosownego potwierdzenia, że spełniają wymagane kryteria znajomości języka angielskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LoopZilla/CC/Flickr)

Ponad dwa tysiące zagranicznych studentów London Metropolitan University musi się liczyć z wydaleniem z Wielkiej Brytanii po tym, gdy ich uczelnia utraciła prawo autoryzowania wiz - poinformowały brytyjskie władze.

Jak oświadczył wiceminister do spraw imigracji w resorcie spraw wewnętrznych Damian Green, uniwersytet ten został pozbawiony _ statusu wysokiego zaufania _, gdy przeprowadzone na grupie 101 jego cudzoziemskich słuchaczy badanie ujawniło, że ponad jedna czwarta z nich studiowała bez posiadania prawa legalnego pobytu w Zjednoczonym Królestwie.

Ponadto w aktach około 40 proc. badanych osób _ brak stosownego potwierdzenia _, że spełniają one wymagane kryteria znajomości języka angielskiego. W ponad połowie przeanalizowanych przypadków uniwersytet nie miał wiedzy na temat tego, czy dany student uczęszcza na zajęcia.

_ Każde z tych niedomagań należy traktować poważnie. W London Metropolitan wykryliśmy wszystkie trzy z tych niedomagań _ - powiedział Green w wywiadzie dla radia BBC.

Pochodzący z krajów spoza Unii Europejskiej studenci muszą w ciągu 60 dni znaleźć inną sponsorującą ich instytucję lub też staną w obliczu wydalenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy wcale nie narzekają. Na Wyspach żyje się gorzej Wielka Brytania zajęła ostatnie miejsce w rankingu portalu uSwitch.com, badającym jakość życia 10 krajów europejskich. Powody: głębokie podziały w społeczeństwie, wysokie koszty utrzymania i zbyt rozwinięta przestępczość, a także za mało słonecznych dni w roku. Tylko 5 procent obywateli czuje się zadowolona z życia w kraju.
Wyślą za granicę 75 tys. studentów. Stać ich Rząd Brazylii, z pomocą sektora prywatnego, sfinansuje naukę za zagranicą 75 tysiącom studentów.
Książę Harry lubi się zabawić. Jak? Internet obiegły zdjęcia rozebranego księcia Harry'ego z grupą nagich kobiet w jego apartamencie w Las Vegas.
Tagi: wielka brytania, wyspy brytyjskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz