Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aukcje
08.11.2007 12:29

Student prawa podejrzany o oszukanie 300 osób

Policja zatrzymała studenta z Łodzi, podejrzanego o wyłudzenie ponad 80 tysięcy złotych podczas nieuczciwych aukcji internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Policja zatrzymała studenta z Łodzi, podejrzanego o wyłudzenie ponad 80 tysięcy złotych podczas nieuczciwych aukcji internetowych. 22-latkowi przedstawiono zarzuty oszustwa. Grozi mu 8 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska (na zdjęciu), na trop oszusta policjanci wpadli dzięki współpracy z portalem aukcyjnym. Ten kilka tygodni temu poinformował, że mężczyzna posługujący się nickiem - "szybki_bi" - zawiera szereg nieuczciwych transakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

Miliard zł za złoty numer, czyli żarty na aukcjachPolicjanci ustalili, że pod tym pseudonimem ukrywa się 22-letni Mariusz Z., student prawa z Pabianic. Według policji, rozpoczął on swoją działalność na aukcjach internetowych w 2004 roku. Początkowo oferował do sprzedaży drobne, tanie przedmioty i uzyskał status solidnego sprzedawcy.

Po przelaniu pieniędzy na swoje konto, terminowo wysyłał wylicytowany przedmiot kupującemu. Później jednak - zdaniem śledczych - "szybki_bi" rozpoczął przestępczą działalność. Korzystając z 10 kont na portalu aukcyjnym, wystawiał na sprzedaż coraz droższe przedmioty, m.in. sprzęt RTV i AGD, akcesoria komputerowe i ekskluzywną bieliznę. "Kontrahenci zawierali transakcje, przelewali pieniądze za wylicytowany towar, ale nigdy go nie otrzymali" - wyjaśniła Zielińska.

Tagi: aukcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz