Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Studenci nie mają sposobu na Plagiat

0
Podziel się

Krążące wśród studentów sposoby na oszukanie programu Plagiat są nieskuteczne. Sztuczki stosowane przez przyszłych licencjatów i magistrów zostaną wykryte przez system, jeżeli dzieła skopiowane do pracy znajdują się w bazie danych.

Studenci nie mają sposobu na Plagiat
(Ed Yourdon)
bEhIUNkR

Prezes firmy Plagiat.pl Sebastian Kawczyński powiedział, że program analizuje całe frazy tekstu, więc zmiana pojedynczych słów i spójników na pewno tu nie pomoże.

Sebastian Kawczyński ostrzega też, że nieskuteczna jest też metoda zamienia pojedynczych liter, które wyglądają tak samo, ale mają inne znaczenie w różnych alfabetach.

Kawczyński powiedział też, że stratą czasu jest też symulowanie spacji w tekście poprzez łączenie wyrazów jakąś literą napisaną białą barwą.

bEhIUNkT

Sebastian Kawczyński zwraca uwagę, że program Plagiat po prostu pokazuje, jaki procent pracy jest zapożyczony z innych źródeł. To wcale nie oznacza, że praca została splagiatowana. Taką opinię wydaje promotor po zapoznaniu się z raportem programu.

Z programu Plagiat korzysta obecnie 127 uczelni w kraju. Ponad 50 wymienia się między sobą swoimi bazami danych załadowanymi do systemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t82144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus;policzyl;studentow;ich;szeregi;topnieja,204,0,699596.html) GUS policzył studentów. Ich szeregi topnieją W sześciu miastach uczy się 43 procent wszystkich polskich studentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t84792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kudrycka;studia;to;nie;tylko;zawod,118,0,819318.html) Kudrycka: Studia to nie tylko zawód Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka, powiedziała, że reforma szkolnictwa doprowadziła do korzystnych zmian w działaniu wyższych uczelni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t82142.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uczelnie;walcza;z;nizem;nowe;metody,173,0,817581.html) Uczelnie walczą z niżem. Nowe metody Specjalne stypendia, ciekawe zajęcia dodatkowe i studenci zagraniczni, to kilka sposobów wyższych uczelni na zdobycie nowych studentów.
bEhIUNlu
KOMENTARZE
(0)