Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelaniny wywołały na nowo dyskusję o posiadaniu broni

0
Podziel się:

Po tym wydarzeniu na stronie Białego Domu kilka milionów osób podpisało petycję o ograniczeniu dostępu do broni w USA.

Strzelaniny wywołały na nowo dyskusję o posiadaniu broni
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)

Rok 2012 był w Stanach Zjednoczonych jednym z najtragiczniejszych w historii pod względem strzelanin. Na nowo wywołało to dyskusję na temat posiadania przez obywateli broni.

2 kwietnia uzbrojony 43-letni Koreańczyk strzelał na chrześcijańskim uniwersytecie w Kalifornii. Zabił 7 osób, a potem oddał się w ręce policji. W przeszłości studiował na tej placówce pielęgniarstwo. 17 lipca szaleniec ostrzelał bar studencki w Alabamie, po czym również oddał się w ręce stróżów prawa. Na szczęście nikt nie zginął, bilans 17 rannych.

Trzy dni później doszło do masakry na przedmieściach Denver. W kinie na premierze filmu Batman James Holmes z zimną krwią zabił 12 ludzi, 50 raniąc.

- _ Szedł schodami na dół, nagle zobaczyłam, że kieruje się w moją stronę z wyciągniętym pistoletem. Był może metr ode mnie, broń miał na wysokości mojej twarzy. Szczerze mówiąc nie wiedziałam co mam robić _ - mówiła jedna ze świadków wydarzeń.

Z kolei miasteczko Newtown w USA jak i cały kraj nie może wyjść z szoku po strzelaninie w szkole podstawowej w której szaleniec Adam Lansa zabił 26 osób w tym 20 dzieci. Do tej strzelaniny doszło 14 grudnia. Tak opisywał masakrę jeden z ocalałych uczniów:

- _ Schowaliśmy się do magazynku sali gimnastycznej, usłyszeliśmy policjantów którzy zawołali - "ktoś tam jest?", a następnie zapukali do drzwi i powtarzali, że przyszli nas ewakuować _ - opowiada.

Po tym wydarzeniu na stronie Białego Domu kilka milionów osób podpisało petycję o ograniczeniu dostępu do broni w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamordował 26 osób, chcą robić na nim testy Genetycy chcą przebadać DNA 20-letniego Adama Lanzy, który w strzelaninie w szkole zabił 26 osób. Inni uważają, że są zbyt kontrowersyjne i niczego nie wyjaśnią.
Każdy dyrektor dostanie tutaj broń palną? Stanowy prokurator generalny w Arizonie, na południowym zachodzie USA, zaproponował, by wszystkich dyrektorów szkół, którzy wyrażą zainteresowanie, wyposażyć w broń palną i przeszkolić z jej używania.
Chcieli ugasić pożar, zostali zastrzeleni Uzbrojony mężczyzna zastrzelił wczoraj dwóch strażaków, którzy przybyli do gaszenia pożaru w mieście Webster.
Kolejna strzelanina w USA. 4 osoby nie żyją Minął zaledwie tydzień od tragicznej strzelaniny w Newtown, a w USA znowu ktoś sięga po broń. Tym razem w Pensylwanii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)