Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w usa
21.02.2014 08:27

Strzelanina w siedzibie indiańskiego plemienia w Kalifornii

Telewizja KRCR podała, że wśród zabitych są dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w siedzibie indiańskiego plemienia w miejscowości Alturas na północnym-wschodzie amerykańskiego stanu Kalifornia - poinformowały lokalne władze.

Według policji w Alturas w hrabstwie Modoc 44-letnia była przywódczyni plemienia Północnych Pajutów (Nothern Paiute) Sherie Lash została zatrzymana po tym, jak najprawdopodobniej otworzyła ogień w siedzibie plemienia Cedarville Rancheria Tribal Office and Community Center.

Telewizja KRCR podała, że wśród zabitych są dwie kobiety (19-letnia i 45-letnia) i dwóch mężczyzn (30-letni i 50-letni). Według policji jedną z ofiar jest przywódca plemienny.

Członkowie plemienia spotkali się, aby usunąć Lash, znaną również jako Sherie Rhoades, i jej syna ze wspólnoty. Agencja Associated Press nie precyzuje, jaki był powód ich usunięcia.

Kobieta najprawdopodobniej wyciągnęła broń i zaczęła strzelać do czterech osób w budynku i piątej, która próbowała uciec. Gdy napastniczce skończyła się amunicja, najpewniej wyjęła nóż i pchnęła nim kolejną osobę.

Jedna z osób uciekła z budynku i zawiadomiła policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, podejrzana siedziała przed budynkiem z nożem w ręku.

Jak wynika ze strony internetowej, plemię Północnych Pajutów (odgałęzienie Szoszonów) z rezerwatu Cedarville Rancheria jest uznane przez władze federalne i liczy 35 członków.

Czytaj więcej w Money.pl
To spotkanie zaszkodzi relacjom USA-Chiny Będzie ono również "poważną ingerencją" w sprawy wewnętrzne Chin - głosi komunikat chińskiego resortu dyplomacji.
Rosną zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych To wzrost w ciągu tygodnia o 0,3 proc., do 362,32 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii DoE.
Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.
Tagi: strzelanina w usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz