Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelanina w centrum Kijowa. Milicja zatrzymała napastnika

0
Podziel się:

Nieznane są powody, dla których 33-latek ranił wczoraj trzy osoby, w tym zastępcę mera Kijowa.

Strzelanina w centrum Kijowa. Milicja zatrzymała napastnika
(Youtube/PRTSCR)

Ukraińska milicja zatrzymała działacza Prawego Sektora, który strzelał wczoraj wieczorem w centrum Kijowa. W strzelaninie zostały ranne trzy osoby, wśród nich zastępca mera ukraińskiej stolicy Bohdan Dubas.

[aktualizacja 1 kwietnia, 7:11]

Do strzelaniny doszło w okolicy Majdanu Niezależności w centrum ukraińskiej stolicy - poinformował wczoraj minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Dziś na żądanie MSW aktywiści Prawego Sektora, którzy zatrzymali się w hotelu Dnipro w Kijowie, opuszczają swój sztab.

Wczoraj Awakow napisał na Facebooku: _ Mam raport. Koło kawiarni "Mafia" przy Majdanie niejaki Orest z Prawego Sektora otworzył według świadków ogień. Ranne zostały trzy osoby - dwie ciężko. Ranni to dwóch członków samoobrony Majdanu i zastępca mera Kijowa Bohdan Dubas _. Jak dodał, ranni znajdują się w szpitalu, a przyczyny strzelaniny są na razie nieznane.

Z kolei mer Kijowa Wołodymyr Bondarenko powiedział, że Bohdan Dubas znalazł się na miejscu strzelaniny przypadkowo. - _ To był przypadek - doszło do kłótni między innymi osobami, a Dubas po prostu przechodził obok _ - zacytowała słowa Bondarenki jego rzeczniczka Anna Kuzmenko.

Po tym, jak przedwczoraj minął okres ścisłej żałoby, czyli 40 dni od śmierci ponad stu demonstrantów zastrzelonych przez snajperów, część barykad miała zostać rozebrana. Do pierwszych sporów doszło w ciągu dnia. Członkowie jednej z grup samoobrony Majdanu zabrali traktor i ciężarówkę, które miały być wykorzystane do wywiezienia przedmiotów z barykad.

Wieczorem doszło z kolei do strzelaniny. Napastnik schował się w pobliskiej restauracji, skąd został wyprowadzony przez członków Prawego Sektora. Aktywiści nie chcieli oddać go milicji.

Samowola i agresywne zachowanie członków tej organizacji oraz części samoobrony Majdanu stają się dla władz coraz większym problemem, ponieważ nie są one w pełni kontrolowane nawet przez samo ich kierownictwo.

Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow oświadczył, że odpowiedzią na wieczorne wydarzenia będzie zablokowanie siedziby Prawego Sektora i wyprowadzenie winnych wydarzeń. - _ Wszystkie oddziały zostały postawione w stan gotowości bojowej _ - kończy swój wpis na stronie jednego z portali społecznościowych szef MSW.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracja w Kijowie. Trzy tysiące ludzi na Placu Niepodległości Jesteśmy niezadowoleni z braku stanowczości naszego rządu - mówią ludzie na Majdanie.
Strzały w Charkowie. "To zawodowi prowokatorzy" W wyniku zajść dwie osoby zginęły. Szef MSW apeluje do ludności, by nie ulegała emocjom.
Nasze karetki w Kijowie W Kijowie brakuje ponad 30 karetek pogotowia, bo zostały zniszczone, również celowo, podczas starć Berkutu z protestującymi na Majdanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)