Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
23.08.2011 15:40

Stronnictwo Demokratyczne nie startuje w wyborach

Zdaniem przedstawicieli tej partii także Janusz Palikot nie dostanie się do Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

*Pomimo zapowiedzi walki o poselskie mandaty, Stronnictwo Demokratyczne ostatecznie nie weźmie udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych - poinformował zastępca sekretarza generalnego ugrupowania Jan Artymowski. *

_ - Uznaliśmy, że obecna scena polityczna jest tak zabetonowana, że nie daje szansy na sukces nie tylko takiemu ugrupowaniu jak nasze, ale również np. Ruchowi Poparcia Palikota _ - powiedział.

Dodał, że zaangażowanie się w tegoroczne wybory parlamentarne w takiej sytuacji byłoby marnotrawieniem siły, energii i pieniędzy. Przypomniał, że partia przez kilka miesięcy była sparaliżowana wewnętrznym sporem o przywództwo.

Pytany, czy w obliczu wcześniejszych, wielokrotnych zapowiedzi szefa SD Pawła Piskorskiego udziału w wyborach, rezygnację można traktować, jako tchórzostwo i brak wiary we własne ugrupowanie, odparł: _ Jest to racjonalne podejście do sytuacji i jej trzeźwy osąd _.

Po tym, jak Piskorski w marcu ponownie został przewodniczącym, po długim sporze sądowym z grupą osób krytyczną wobec sposobu zarządzania przez niego partią, zapowiadał odbudowę pozycji ugrupowania. Pytany wówczas o start w wyborach mówił, że celem partii politycznej jest uczestniczenie w wyborach. Podkreślił, że będzie chciał przywrócić obecność partii na scenie politycznej.

Czytaj więcej o wyborach w Money.pl:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t45835.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piskorski;partie;chca;podporzadkowac;sobie;samorzady,92,0,705372.html) Piskorski: Partie chcą podporządkować sobie samorządy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t155052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkw;chce;wyjasnien;od;po;chodzi;o;polske;w;budowie,76,0,895564.html) PKW donosi na PO. Materiały w prokuraturze Państwowa Komisja Wyborcza chce wyjaśnień na temat konferencji _ Polska w budowie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkw;zarejestrowala;komitety;wyborcze,72,0,895304.html) Znamy komitety wyborcze. Kto wystartuje? O godzinie 16.15 minął termin w jakim Komisja przyjmowała zawiadomienia o rejestracji.
Tagi: wybory 2011, stronnictwo demokratyczne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz