Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strona rosyjska nie zwracała się do MS ws. pseudokibiców

0
Podziel się:

W Warszawie przebywa też doradca prezydenta FR ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Michaił Fiedotow.

Strona rosyjska nie zwracała się do MS ws. pseudokibiców
(PAP/ Andrzej Hrechorowicz)

Strona rosyjska nie zwracała się i nie zabiegała o spotkanie z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem ws. rosyjskich pseudokibiców skazanych na kilkumiesięczne więzienie za wtorkowe burdy - powiedziała rzeczniczka resortu sprawiedliwości Patrycja Loose.

Dziś minister sportu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko przyleciał do Warszawy, gdzie - jak zapowiedział - będzie zabiegać o wydanie Rosji jej kibiców, skazanych w Polsce po burdach, do których doszło we wtorek w Warszawie przy okazji meczu Polska-Rosja.

_ - Nikt ze strony rosyjskiej nie zwracał się do ministra w tej sprawie ani nie zabiegał o spotkanie z nim _ - powiedziała pytana o to Loose. Jak wyjaśniła, decyzje w takich sprawach mogą podjąć jedynie niezawisłe sądy. _ Jeśli do ministra wpłynie wniosek, to przekaże go sądom _ - zaznaczyła.

Cytowany przez agencję R-Sport Mutko powiedział, że uczyni wszystko, by rosyjscy kibice zostali zwolnieni do domu i by wszystkie wymierzone im kary w Rosji.

W Warszawie przebywa też doradca prezydenta FR ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Michaił Fiedotow.

W związku z wtorkowymi zajściami w stolicy zatrzymano już ok. 200 osób, w tym 25 Rosjan. Ok. 14 osób, w tym co najmniej dwóch Rosjan skazano na kilkumiesięczne kary więzienia. Kilku obywateli Rosji zostało tymczasowo aresztowanych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kibice nie dotrwają do początku meczu" Jak poinformował dziś rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych incydentów czy awantur między kibicami.
Rosyjski minister sportu ratuje kibiców Polscy policjanci zatrzymali 25 rosyjskich chuliganów. Część z nich została skazana na pobyt w więzieniu.
Kibole znowu zaatakują kibiców z Rosji? Policja szykuje wzmocnione oddziały, bo na drodze kibiców na Stadion Narodowy mogą się pojawić grupy chuliganów, zarówno z Polski jak i z Rosji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)