Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strażnicy i inspektorzy jednak będą mogli karać za palenie

0
Podziel się:

Szef MSWiA zarządził kto wlepi mandat za dymka w publicznym miejscu.

Strażnicy i inspektorzy jednak będą mogli karać za palenie
(PAP/Andrzej Grygiel)

Strażnicy miejscy i inspektorzy sanitarni będą mogli wlepiać mandaty za palenie w miejscach niedozwolonych. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał rozporządzenie dotyczące egzekwowania zakazu palenia w miejscach publicznych.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak powiedziała, że rozporządzenie uprawnia strażników miejskich do nakładania mandatów za palenie w miejscach niedozwolonych.

Dotąd takie uprawnienia miała tylko policja. _ - Rozporządzenie wejdzie w życie po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw, a stanie się to niebawem. Przypominam, że w pierwszych godzinach obowiązywania rozporządzenia, funkcjonariusze będą raczej napominać i przypominać o zmianie prawa - _mówi Woźniak

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY WOŹNIAK:

Na razie i policja i straż głównie pouczają łamiących zakaz palenia. Rozporządzenie może zostać opublikowane w dzienniku ustaw jeszcze dziś.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t116278.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uwaga;palacze;przybylo;miejsc;w;ktorych;nie;mozna;palic,125,0,710269.html) Uwaga palacze. Przybyło miejsc w których nie można palić Łamiący zakazy i puszczający dymka w miejscu niedozwolonym mogą zapłacić 500 złotych kary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t91482.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/maklowicz;panstwo;nie;moze;byc;kaznodzieja;i;alfonsem,137,0,589449.html) Makłowicz: Państwo nie może być kaznodzieją i alfonsem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t90894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;walce;z;palaczami;panstwo;straci;300;mln;zl,8,0,585992.html) Na walce z palaczami państwo straci 300 mln zł Budżet co roku zarabia na palaczach ponad 20 mld zł. Na leczenie wydaje dwa razy mniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t90854.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/na;rzucanie;palenia;polacy;wydali;90;mln;zl,134,0,595590.html) Na rzucanie palenia Polacy wydali 90 mln zł Zdecydowanie najwięcej - 71,2 mln zł - wydaliśmy na te dostępne bez recepty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)