Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż pożarna
12.05.2012 15:26

Strażacy uwolnili nastolatka. Zaklinował się w...

!7-letniego uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego, który - prawdopodobnie uciekając przed policją - zaklinował się w sobotę w zsypie na śmieci w jednym z łódzkich wieżowców. Nastolatkowi na szczęście nic się nie stało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

!7-letniego uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego, który - prawdopodobnie uciekając przed policją - zaklinował się w sobotę w zsypie na śmieci w jednym z łódzkich wieżowców. Nastolatkowi na szczęście nic się nie stało.

Jak powiedział PAP Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej policji, w sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie od lokatorów wieżowca przy ul. Zgierskiej w Łodzi, że w zsypie na śmieci na 10. piętrze budynku przebywa bezdomny i nie chce opuścić pomieszczenia.

Kiedy policyjny patrol przyjechał na miejsce, w pomieszczeniu jednak już nikogo nie było. Otwarta była natomiast klapa do szybu zsypowego, którym lokatorzy wyrzucają śmieci. _ Przypuszczając, że być może ktoś wszedł do środka i próbuje zejść w ten sposób na parter budynku, policjanci wezwali na pomoc strażaków _ - relacjonował Gwis.

Ratownicy ustalili, że pomiędzy 4. a 5. piętrem wieżowca w zsypie zaklinował się człowiek. Strażacy podjęli akcję ratowniczą. Przebili się przez część ściany, rozcięli żelbetową konstrukcję szybu i wyciągnęli ze środka młodego mężczyznę. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń.

_ Okazało się, że jest to 17-latek, który był poszukiwany jako uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego _ - dodał Gwis. Chłopak został zatrzymany i zostanie przewieziony do ośrodka, z którego uciekł.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna katastrofa. Płonie trzynaście wagonów Na miejscu jest osiem zastępów Straży Pożarnej, do akcji skierowano kolejne jednostki.
Ładują w niego miliony. Będzie nas ratował Ultranowoczesne centrum dowodzenia, mobilne roboty, bezzałogowy samolot, system czujników - tym chcą nas ratować nas w momencie zagrożenia. Uda się?
Nie ma podwyżek. Zawyły syreny, będzie strajk W samo południe włączone zostały syreny i sygnalizacja świetlną w pojazdach służbowych Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Granicznej w wielu miejscach w kraju.
Tagi: straż pożarna, straż, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz