Notowania

prawo
31.05.2013 22:05

Straż Pożarna zakończyła wydobywanie ciał. Zginęło dwóch strażaków

Akcja ratownicza trwała ok. 6 godzin. Utrudniał ją zły stan studni, której kręgi były poprzesuwane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

Trzy osoby utonęły w studni głębinowej w miejscowości Jankielówka k. Suwałk (Podlaskie). Strażacy wydobyli już wszystkie ciała ofiar wypadku - poinformowała suwalska straż pożarna.

Po godz. 15, 23-letni mężczyzna wpadł do nieużywanej studni o głębokości 40 metrów. Trzy osoby próbowały go ratować, brat oraz dwóch ochotników straży pożarnej, którzy jako pierwsi byli na miejscu zdarzenia. Po przyjeździe strażaków z PSP, udało się wydobyć ze studni brata ofiary, który w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Jak poinformowano w suwalskiej straży pożarnej, wieczorem wydobyto ze studni trzy ciała, 23-latka, który wpadł do studni oraz dwóch strażaków z Raczek w wieku 28 i 53 lat.

Akcja ratownicza trwała ok. 6 godzin. Utrudniał ją zły stan studni, której kręgi były poprzesuwane.

W poszukiwaniach pomagał specjalny robot, który zlokalizował ciała. Jak poinformował PAP z-ca PSP w Suwałkach Bogdan Wierzchowski, w studni było niskie stężenie tlenu, co mogło spowodować trudności dla osób próbujących ratowanie 23-latka. Przyczyny wypadku bada policja i prokuratura.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t97957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strazacy;interweniowali;900;razy;najgorzej;bylo;w;malopolsce,247,0,1316855.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ponad 900 interwencji ostatniej nocy W Małopolsce silny wiatr zerwał ponad 70 dachów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t252487.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zawalila;sie;kamienica;w;centrum;sosnowca,90,0,1316698.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zawaliła się kamienica w centrum Sosnowca Na miejsce skierowano sześć jednostek strażackich - nie tylko z Sosnowca, ale także z Jastrzębia Zdroju
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t216477.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najintensywniejsze;burze;tej;wiosny;najgorzej;w;malopolsce,81,0,1316689.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najintensywniejsze burze tej wiosny Najwięcej szkód wyrządził jednak nie deszcz, a towarzyszący mu silny wiatr
Tagi: prawo, straż pożarna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz