Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż miejska
02.06.2014 19:08

Straż miejska w Warszawie. Twój Ruch chce likwidacji

Politycy ugrupowania zbierają podpisy pod projektem uchwały w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witek Sroga/East News)

Politycy Twojego Ruchu zbierają podpisy pod projektem uchwały o likwidacji straży miejskiej w Warszawie. To organizacja opresyjna, mieszkańcy stolicy narzekają, że strażnicy zajmują się głównie staruszkami handlującymi pietruszką - uzasadnia Andrzej Rozenek.

Rzecznik Twojego Ruchu powiedział, że jego ugrupowanie rozpoczęło zbieranie podpisów po wyborach do europarlamentu i obecnie ma ich ponad 7 tys. Zgodnie z przepisami, projekt trafi pod obrady Rady Miasta, jeśli uda się zebrać pod nim 15 tys. podpisów.

W poniedziałek TR zbierał podpisy pod siedzibą straży miejskiej w al. Solidarności. Według Rozenka, warszawiacy bardzo chętnie podpisują się pod projektem, bo uważają, że straż miejska to niepotrzebna instytucja, która _ głównie zajmuje się staruszkami handlującymi pietruszką albo stawianiem blokad na koła, karaniem za złe parkowanie i fotoradarami _.

Polityk podkreślił, że jego formacja uważa straż za _ organizację opresyjną _. - _ Nie może być tak, że warszawiacy na widok munduru strażnika miejskiego po prostu pierzchają na boki, uciekają, kryją się po bramach, bo wiadomo, że w kontakcie ze strażnikiem miejskim nie ma co liczyć ani na pouczenie, ani sympatyczną rozmowę, tylko od razu jest mandat i tyle _ - powiedział Rozenek.

Twój Ruch już w ubiegłym roku prowadził akcje zbierania podpisów w sprawie likwidacji straży miejskiej w największych miastach Polski. Partia Janusza Palikota włączyła się w akcje zbierania podpisów w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty dla trzech strażników miejskich Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.
Korupcja w straży. Brali łapówki od kierowców Według ustaleń śledztwa do korupcji dochodziło od grudnia 2010 do października 2011 roku. Strażnicy przyjmowali łapówki od sprawców wykroczeń - najczęściej chodziło o parkowanie w niedozwolonym miejscu.
Straż miejska ma prawo używać fotoradarów Tak orzekł dziś Sąd Najwyższy i odrzucił kasację prokuratora generalnego, który ujął się za kierowcami.
Tagi: straż miejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz