Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Straż Marszałkowska ma się zająć Palikotem z marihuaną

0
Podziel się:

Jutro posłowie Ruchu Palikota wypalą jointa w sejmowym pokoju klubowym.

Straż Marszałkowska ma się zająć Palikotem z marihuaną
(kprm.gov.pl)

Policja liczy na interwencję straży marszałkowskiej w chwili, gdy posłowie Ruchu Palikota wypalą jointa w sejmowym pokoju klubowym. Politycy tego ugrupowania zapowiadają taką akcję jutro, kiedy złożą projekt o niekaraniu posiadania niewielkiej ilości marihuany.

Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji deklaruje współpracę z sejmową strażą marszałkowską:

- _ Nie ma potrzeby interwencji policji, bo takie uprawnienia na terenie Sejmu ma Straż Marszałkowska. Potem ona przekazuje nam zebrane materiały do dalszego postępowania. I my postepowamnie prowadzimy, bo pamiętajmy, że żyjemy w państwie prawa. Prawa uchwalonego przez posłów i senatorów i oni powinni szanować normy, które sami stanowią _- mówi rzecznik komendanta.

POSŁUCHAJ MARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO:

Poseł Ruchu Palikota RP Artur Dębski przypomina , że legalizacja marihuany była jednym z postulatów wyborczych. Według polityka, około miliona ludzi w Polsce pali marihuanę i część z nich jest za to _ prześladowana _.

Artur Dębski deklaruje, że marihuana, która zostanie wypalona w Sejmie zostanie zakupiona dzisiejszego wieczoru w _ mieście _. Mariusz Sokołowski jest zdziwiony taką deklaracją.

- _ Jeśli posłowie chcą zmienić prawo, to powinni wiedzieć, że w państwie demokratycznym czyni się to w inny sposób _ - mówi Sokołowski.

Kancelaria Sejmu w przypadku zrealizowania zapowiedzi przez posłów Ruchu Palikota zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Będzie to już drugi taki wniosek skierowany przez Sejm przeciwko Ruchowi Palikota. Poprzedni dotyczył picia bimbru w prasowej sali Sejmu.

Czytaj więcej o legalizacji marihuany w kraju
Palikot zapali trawkę w Sejmie. I co? Były marszałek Józef Oleksy, komentuje pomysł palenia marihuany w Sejmie.
Wielka koalicja PO-PiS-PSL-PJN Tomasz Dudziński z PJN przestrzega przed Palikotem. Jego zdaniem partia, która wejdzie z nim w koalicję, mocno się sparzy.
Narkotyki na własny użytek. Martwe prawo Janusz Palikot jest przeciwny przeszukiwaniu młodych ludzi przez policję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)