Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papierosy
12.04.2012 10:50

Straż Graniczna przechwyciła przemyt papierosów

Straż Graniczna przechwyciła nielegalny transport papierosów, których szacunkowa wartość to około 860 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CC/Flickr)

Straż Graniczna przechwyciła nielegalny transport papierosów, których szacunkowa wartość to około 860 tys. zł. Do zatrzymania towaru doszło po kontroli ukraińskiego tira na trasie nr 3 w pobliżu Sulechowa.

Jak poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon, papierosy były jedynym towarem w naczepie tira na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Zgodnie z okazaną przez kierowcę (obywatela Ukrainy) dokumentacją, pojazd jechał po ładunek do Niemiec.

_ - W naczepie było ponad 1,7 mln sztuk papierosów różnych marek z ukraińską akcyzą. Papierosy skrzętnie zapakowano do worków jutowych i foliowych. Worki leżały luzem, co rzadko zdarza się w takich transportach. Zazwyczaj mamy do czynienia z papierosami ukrytymi w różnych towarach _ - powiedziała Galon.

Straż Graniczna przypuszcza, że kierowca tira przekroczył granicę polsko-ukraińską pustym zestawem ciężarowym. Następnie tira załadowano w Polsce, już za zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, a krajem docelowym transportu były Niemcy.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG udaremnili przemyty papierosów o łącznej wartości prawie 11 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Z magazynu celników skradli 100 tys. paczek papierosów Sprawcy dostali się do magazynu przez okno, w którym wycięli kraty.
Przemyt papierosów. To było 20 tysięcy paczek Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł.
Rekordowy przemyt. Mówił, że to tylko karton Straty Skarbu Państwa z tytułu podatków, gdyby towar trafił na rynek, celnicy szacują na ponad 5 mln zł.
Tagi: papierosy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz