Notowania

tytoń
08.07.2013 15:20

Straż Graniczna przechwyciła dwie tony tytoniu o wartości 900 tys. zł

Sprowadzony nielegalnie z Bułgarii tytoń miał trafić do Wielkiej Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR NIEMIEC/East News)

Blisko 2 tony liści tytoniowych o szacunkowej wartości około 900 tys. złotych zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z łódzką i zachodniopomorską policją. Sprowadzony nielegalnie z Bułgarii tytoń miał trafić do Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze SG ustalili, że w jednym z magazynów spedycyjnych na terenie Łodzi znajduje się duża ilość tytoniu niewiadomego pochodzenia. Na miejscu zabezpieczyli blisko 830 kg liści tytoniowych. Towar znajdował się w kartonowych pudłach na zafoliowanych paletach.

_ Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 360 tys. zł _ - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej st. chor. Dagmara Bielec-Janas.

Następny trop prowadził do kolejnej firmy spedycyjnej, tym razem znajdującej się w miejscowości Dołuje nieopodal Szczecina. W magazynach funkcjonariusze znaleźli około 1120 kilogramów liści tytoniu w kartonowych opakowaniach. Jego szacunkowa wartość to blisko pół miliona złotych - podała SG.

_ Ze wstępnych ustaleń wynika, że tytoń sprowadzony był nielegalnie z Bułgarii na terytorium Polski, a następnie został zadeklarowany, jako żywność przeznaczona do transportu na teren Wielkiej Brytanii _ - powiedziała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak poinformowała, w sprawie prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew przesłuchano pięć osób. Właścicielowi nielegalnego towaru grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna.

Czytaj więcej w Money.pl
Zostawią papierosy slimy? Silny głos w Unii Na posiedzeniu ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej większość krajów podkreślała, że u nich rodziny często w bardzo biednych rejonach produkują liście tytoniowe i z tego żyją.
Od dziś palacze na cenzurowanym Szef rządu przypominał w specjalnych video clipach, że Rosja jest na jednym z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób palących.
Rocznie choroby te zabijają 6 milionów osób W Polsce pali 33 procent dorosłych. Zazwyczaj rzucają oni palenie dopiero wówczas, gdy mają już pewne dolegliwości i początki choroby.
Tagi: tytoń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz