Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Straż miejska w Polsce. W zeszłym roku nałożyli mandatów na ponad 243 mln złotych

0
Podziel się:

W zeszłym roku strażnicy miejscy interweniowali ponad 3 mln razy. Nałożyli ponad 1,6 mln mandatów na prawie 243 mln złotych.

Straż miejska w Polsce. W zeszłym roku nałożyli mandatów na ponad 243 mln złotych
(Witek Sroga/East News)

W 2013 roku w Polsce działało 476 oddziałów Sraży Miejskich i 117 Straży Gminnych. To o 3 procent mniej niż rok wcześniej. W ciągu roku zmniejszyła się również ilość zatrudnionych pracowników. Najczęściej strażnicy karali Polaków za wykroczenia drogowe, picie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku i zaśmiecanie.

Najwięcej oddziałów straży miejskiej działało w województwach zachodniopomorskim (71) oraz wielkopolskim (62), zaś najmniej w podlaskim (12) oraz świętokrzyskim (20).

Chociaż w służbach pracowało o 67 osób mniej niż w 2012 roku, w ciągu ostatnich 10 lat liczba strażników wzrosła. W 1994 roku pracowało nieco ponad 5,5 tysiąca osób. W ubiegłym roku już ponad 11 tysięcy - wynika z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W zeszłym roku strażnicy miejscy interweniowali ponad 3 mln razy. Nałożyli ponad 1,6 mln mandatów na prawie 243 mln złotych. Prawie 67 proc. wszystkich ujawnionych przez nich wykroczeń dotyczyło tych popełnionych w ruchu drogowym. Korzystając z fotoradarów strażnicy nałożyli prawie milion mandatów na ponad 160 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Referendum ws. likwidacji straży miejskiej nie odbędzie się. Wniosek zawierał błędy - stwierdziła komisja weryfikacyjna.
Wipler: Straż miejska za droga i patologiczna Polityk przypomina, że w ciągu ośmiu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz na straż miejską w stolicy wydano łącznie prawie miliard złotych.
Fotoradary na polskich drogach - sposobów jest kilka Nie ustają poszukiwania systemów, które będą ostrzegały kierowców. Najwyższe oceny zyskała aplikacja _ Rysiek _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)