Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strauss-Kahn zasłaniał się immunitetem

0
Podziel się:

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział policjantom wkrótce po zatrzymaniu, że chroni go immunitet dyplomatyczny.

Strauss-Kahn zasłaniał się immunitetem
(Sebastian Derungs/CC/<br/>World Economic Forum)

Jak wynika z ujawnionych dokumentów sądowych, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział policjantom wkrótce po zatrzymaniu go 14 maja na nowojorskim lotnisku pod zarzutem usiłowania gwałtu na pokojówce hotelowej, że chroni go immunitet dyplomatyczny.

Strauss-Kahn domagał się też widzenia z przedstawicielem francuskiego konsulatu. Został oskarżony o próbę gwałtu, dopuszczenie się innych przestępstw o charakterze seksualnym i bezprawne pozbawienie wolności swej ofiary.

Były szef MFW nie przyznaje się do winy. Przebywa obecnie w areszcie domowym w Nowym Jorku w oczekiwaniu na proces. W razie wyroku skazującego grozi mu 25 lat więzienia.

Strauss-Kahn podał się do dymisji wkrótce po aresztowaniu. Jak wyjaśnili prawnicy, nie miał on pełnego immunitetu przysługującego dyplomatom a jedynie immunitet ograniczony do _ działań podejmowanych w charakterze oficjalnym _. Według MFW, Strauss-Kahn przebywał w Nowym Jorku prywatnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t141275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;wywinie;sie;za;3;mln;dolarow,200,0,848840.html) Strauss-Kahn wywinie się za 3 mln dolarów? Znany adwokat uważa, że sprawa zakończy się polubownie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/francuzka;albo;meksykanin;kto;zostanie;szefem;mfw,116,0,849268.html) Francuzka albo Meksykanin. Kto zostanie szefem MFW? Na placu boju pozostali Christine Lagarde i Augustin Carstens. Większość komentatorów stawia na francuską minister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t139766.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zostanie;uniewinniony,9,0,834057.html) "Strauss-Kahn zostanie uniewinniony" Zdaniem jego adwokata Benjamina Brafmana, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest niewinny.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)