Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk pilotów Lufthansy w Niemczech skończył się

0
Podziel się:

Podłożem strajku był spór płacowy.

Strajk pilotów Lufthansy w Niemczech skończył się
(Materiały prasowe)

Wczoraj o godzinie 23 zakończył się sześciogodzinny strajk pilotów Lufthansy. Ze względu na akcję protestacyjną niemieckie linie lotnicze musiały odwołać 218 lotów z lotniska we Frankfurcie nad Menem - podała agencja dpa powołując się na przewoźnika.

Skutkami strajku, zorganizowanego przez związek zawodowy Cockpit, dotkniętych zostało 26 tys. pasażerów. Rzecznik Lutfhansy Andreas Bartels powiedział, że udało się pomimo wszystko uniknąć chaosu. 14 tys. pasażerów zmieniło rezerwację na inny lot.Piloci Lufthansy przerwali pracę w godz. 17-23. Frankfurt to największy niemiecki port lotniczy.

Podłożem strajku był spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom z funduszu firmy świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat - co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat. Z przyczyn zdrowotnych piloci największego niemieckiego przewoźnika mogą zakończyć pracę już w wieku 55 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej w ubiegły piątek przez sześć godzin strajkowali piloci należących do Lufthansy tanich linii Germanwings. Odwołano wtedy 116 z ich 164 przewidzianych rozkładem połączeń, co dotknęło około 15 tys. pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Piloci znowu zastrajkują. Chcą lepiej zarabiać Protest obejmie rozpoczynające się w godzinach od 17 do 23 loty krótko i średniodystansowe z Frankfurtu nad Menem.
Szykuje się strajk pilotów Lufthansy. Jutro Piloci Lufthansy należą do najlepiej zarabiających pilotów na świecie.
Koniec strajku Lufthansy. Gigantyczne straty Negatywne skutki protestu odczuło 425 tys. pasażerów. W tym czasie nie odprawiono 4,5 tys. ton towarów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)