Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
08.08.2014 22:10

Strącony boeing jak prezydencki TU-154M?

Prezydencki samolot mógł rozpaść się w powietrzu, tak jak zestrzelony boeing 777 - przekonuje Antoni Macierewicz. Jest odpowiedź Macieja Laska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

- Eksperci posła Macierewicza wyciągają hipotetyczne wnioski, na które nie ma poparcia w materiale dowodowym - mówił w TVP Info dr Maciej Lasek. Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych skomentował w ten sposób stanowisko komisji Macierewicza, która dzisiaj dowodziła, że są analogie katastrofy Tu-154M i malezyjskiego boeinga.

Lasek skomentował w TVP Info wnioski z badań, które zaprezentował prof. Wiesław Binienda w Sejmie na piątkowym posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. badania katastrofy smoleńskiej.

Wynika z nich, że prezydencki Tu-154M także mógł rozpaść się w powietrzu, tak jak zestrzelony nad wschodnią Ukrainą przez prorosyjskich separatystów boeing 777 malezyjskich linii lotniczych. Na dowód pokazano zdjęcia rzekomo przestrzelonego elementu Tu-154M.

Ślady po strzałach czy rozdarcia?

_ - Badania wypadków lotniczych nie robi się na podstawie analizy pikseli zdjęć niewiadomego pochodzenia. A z tym mamy do czynienia w przypadku działania grupy posła Macierewicza. Jego eksperci wyciągają hipotetyczne wnioski na które nie ma poparcia w materiale dowodowym _- mówił Lasek.

To jego zdaniem błędna interpretacja, a na zdjęciach znacznie lepszej jakości, które opublikował jego zespół, widać, że dziury powstały na skutek zderzenia z drzewami i krzewami._ - To są rozdarcia - _przekonywał przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Zdaniem Laska przedstawiona dzisiaj przez ekspertów Antoniego Macierewicza wersja - _ to kolejna niespójna teoria _. _ - Trzeba czytać materiał dowodowy a nie powtarzać kłamstwa, jak robi to pan poseł Antoni Macierewicz - _ powiedział Lasek. Lasek: debata z ludźmi Macierewicza nic nie da

Przewodniczący PKBWL powiedział, że wierzy, że wrak Tu-154M wróci na Polski, jak skończy się rosyjskie śledztwo. Jego zdaniem to zadanie dla dyplomacji.

Podkreśli też, że wspólna debata ekspertów z jego komisji oraz specjalistów skupionych wokół Antoniego Macierewicza nie jest możliwa i nic nie da. _ - Nie ma płaszczyzny na jakiej moglibyśmy rozmawiać - _ powiedział gość TVP Info.

Antoni Macierewicz przekonuje, że na zdjęciach tupolewa i boeinga widać takie same _ przestrzały _ - poinformował TVN24. To podstawa do tego, żeby dalej szukać podobieństw między wydarzeniami z 2010 roku i tymi sprzed trzech tygodni._ - Na Ukrainie mieliśmy rakietę ziemia powietrze uderzającą od zewnątrz, a w Smoleńsku uderzenie było od wewnątrz - _mówił w wywiadzie dla Telewizji Republika.

_ - Po prawej stronie zdjęcie przestrzelonego boeinga z przestrzałami, a po lewej stronie również zdjęcie z przestrzałami, to jest lewy centropłat z TU154M. Po lewej stronie na klapie widać przestrzeliny, analogiczne przestrzeliny - _przekonywał Macierewicz.

Przewodniczący zdominowanego przez polityków PiS zespołu ocenił, że podobnie w obu przypadkach zachowuje się Rosja i ci, którzy do tych katastrof doprowadzili. Inaczej za to zachowują się według niego media, opinia publiczna i rząd.

Czytaj więcej w Money.pl
Wraca sprawa wybuchu nad Smoleńskiem Antoni Macierewicz uważa, że najnowsze doniesienia potwierdzają hipotezę, że przyczyną katastrofy była eksplozja samolotu.
Są wyniki symulacji katastrofy Tupolewa Liczące 103 strony opracowanie opublikował na swojej stronie zespół smoleński przy kancelarii premiera, którym kieruje Maciej Lasek.
Zamiast malezyjskiego samolotu, miał spaść rosyjski? Separatyści chcieli zestrzelić maszynę Aerofłotu, ale przez pomyłkę trafili boeinga - oświadczył szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
"Sikorski mógł popełnić przestępstwo" Macierewicz poinformował dziś konferencji prasowej w Sejmie, że złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz