Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Stosunki Polski i Litwy są dobre"

Nasze kraje utrzymują intensywne, dobre stosunki dwustronne, nie zważając na pewną rozbieżność zdań - twierdzi doradca prezydent Dalii Grybauskaite do spraw polityki zagranicznej Darius Semaszka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mr. T in DC/CC/Flickr)

Nasze kraje utrzymują intensywne, dobre stosunki dwustronne, nie zważając _ na pewną rozbieżność zdań _ - powiedział doradca prezydent Dalii Grybauskaite do spraw polityki zagranicznej Darius Semaszka w wywiadzie dla rozgłośni Żiniu Radijas.

- _ Nie ma dramatu. Mamy normalne, intensywne, dobre stosunki dwustronne, w których jest wszystko: współpraca strategiczna, projekty strategiczne, mamy do czynienia z normalną codzienną rutyną, czyli obustronną współpracą biznesową i rozwijaniem kontaktów _ - powiedział Semaszka. Przyznał też, że _ jest pewna rozbieżność zdań _. - _ Dominuje jednak współpraca i wspólne dwustronne projekty _ - zaznaczył.

Do najważniejszych projektów dwustronnych doradca prezydent Dalii Grybauskaite zaliczył: polsko-litewski most energetyczny, negocjacje w sprawie wspólnego projektu budowy nowej elektrowni atomowej na Litwie, inwestycje przedsiębiorstw w obu państwach. Semaszka odnotował również intensywność spotkań przedstawicieli wysokiego szczebla obu państw. _ - Prezydenci często rozmawiają, wspólnie obchodzą ważne święta _ - przypomniał.

Doradca litewskiej głowy państwa poinformował też, że najbliższe spotkanie prezydentów Litwy i Polski przewidziano na 27 maja. Prezydent Grybauskaite na zaproszenie Bronisława Komorowskiego uda się do Polski, gdzie weźmie udział w spotkaniu szefów państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t91173.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;to;kraj;o;imperialnych;zapedach,125,0,793213.html) Polska to kraj o imperialnych zapędach Białoruska telewizja wyemitowała nieprzychylny Polsce program.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t86754.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/economist;litwa;potrzebuje;polski,17,0,757777.html) "Economist": Litwa potrzebuje Polski Według Brytyjczyków, oba kraje zapominają o swoich błędach w przeszłości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t115965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/litwini;martwia;sie;o;stosunki;z;polska,238,0,752110.html) Litwini martwią się o stosunki z Polską Najważniejsze osoby w naszym państwie nie pokażą się na obchodach w Wilnie.
Tagi: stosunki polsko-litewskie, polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz