Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki nato-rosja
01.04.2014 18:35

Stosunki NATO-Rosja. Wstrzymano współpracę do odwołania

Decyzja jest konsekwencją kryzysu na Ukrainie i aneksji Krymu przez Federację Rosyjską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Air Force Master Sgt. Jerry Morrison/public domain)

NATO zawiesiło współpracę cywilną i wojskową z Rosją. Sojusz oświadczył jednak, że polityczny dialog w ramach rady NATO-Rosja może być kontynuowany w razie konieczności na szczeblu ambasadorów i wyższym, aby umożliwić wymianę poglądów - przede wszystkim w sprawie kryzysu na Ukrainie.

_ - Zrewidujemy relacje z Rosją na naszym następnym spotkaniu w czerwcu _ - zapowiedzieli ministrowie państw NATO. Decyzję o zawieszeniu współpracy z Rosją podjęli już na początku marca ambasadorowie krajów Sojuszu.

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył wcześniej, że nie może potwierdzić, iż Rosja wycofuje wojska znad granicy z Ukrainą. Dodał, że Rosja podważyła zasady partnerstwa z Sojuszem, co uniemożliwia dalszą współpracę NATO z Rosją w dotychczasowym kształcie.

Szefowie MSZ państw NATO postanowili również wzmocnić współpracę między Sojuszem a Ukrainą. W ramach Komisji NATO-Ukraina uzgodniono podjęcie _ natychmiastowych i długofalowych działań, aby wzmocnić zdolności Ukrainy do zapewnienia sobie bezpieczeństwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie rewizja stosunków na linii NATO-Rosja? Ministrowie podkreślili, że Ukrainę i Rosję łączą szczególne i mocne historyczne więzy, które oba kraje powinny rozwijać w warunkach dobrosąsiedzkich.
Ważne słowa szefa niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier zapewnił, że partnerzy z UE i NATO mogą liczyć na solidarność ze strony Niemiec.
Zaskakujący sondaż w sprawie działań NATO Ponad trzy czwarte Niemców (77 procent) jest przeciwnych wzmocnieniu sił wojskowych na wschodnich rubieżach NATO w reakcji na aneksję Krymu przez Rosję.
Tagi: stosunki nato-rosja, kryzys na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz