Notowania

stosunki nato-rosja
16.04.2014 14:25

Stosunki NATO-Rosja. NATO zwiększa obecność wojskową w państwach Sojuszu

- Będziemy mieli więcej samolotów w powietrzu, więcej statków na wodzie i większą gotowość na ziemi - zapowiedział sekretarz generalny Anders Rasmussen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

NATO zwiększa swoją gotowość wojskową w związku z kryzysem ukraińskim. Nowy plan działania został ustalony dziś w Brukseli na spotkaniu ambasadorów państw Sojuszu.

Jak poinformował sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, ustalono pakiet nowych środków w celu wzmocnienia bezpieczeństwa członków NATO. Działania mają zostać podjęte w ciągu najbliższych kilku dni.

- _ Będziemy mieli więcej samolotów w powietrzu, więcej statków na wodzie i większą gotowość na ziemi. Na przykład będzie więcej patroli nad regionem bałtyckim, statki sojusznicze będą rozmieszczone na Morzu Bałtyckim, wschodniej części Morza Śródziemnego i w innym miejscach - jeśli będzie taka potrzeba. Personel wojskowy z krajów członkowskich będzie pracował nad zwiększeniem naszej gotowości, nad szkoleniami i ćwiczeniami _ - zapowiedział Rasmussen.

Rasmussen podkreślił, że te działania mają na celu wysłanie jasnego sygnału, że NATO jest gotowe bronić swoich sojuszników. Po raz kolejny zaapelował do Rosji o deeskalację konfliktu na Ukrainie.

Wyraził też poparcie dla rozmów, jakie jutro odbędą się w Genewie między Rosją, Ukrainą, Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Szef NATO powiedział, że _ polityczne rozwiązanie konfliktu jest jedyną drogą naprzód _.

Czytaj więcej w Money.pl
"NATO wykorzystuje ukraiński kryzys" MSZ Rosji skarży się na sekretarza generalnego Paktu Andersa Rasmussena.
NATO przedstawi plan wzmocnienia obrony Sekretarz generalny NATO Anders Fogh zapowiedział, że przedstawi UE plany dotyczące wzmocnienia kolektywnej obrony Sojuszu.
Unia idzie w ślady NATO w sprawie Ukrainy Szefowa unijnej dyplomacji ponownie apeluje do Rosji. Liczy, że nadchodzące negocjacje zmniejszą napięcie u wschodniego sąsiada Polski.
Tagi: stosunki nato-rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz