Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stosunki Izrael-Palestyna się pogorszą?

Premier apelował w liście o wznowienie negocjacji pokojowych bez żadnych warunków wstępnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - List premiera Izraela Benjamina Netanjahu _(na zdj.) _ przekazany palestyńskiemu prezydentowi Mahmudowi Abbasowi nie odnosi się do głównych spraw, które uniemożliwiają wznowienie negocjacji pokojowych _ - oświadczył dziś szef Organizacji Wyzwolenia Palestyny.

Sekretarz generalny komitetu wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny Jaser Abed Rabbo powiedział w oświadczeniu dla prasy, że list nie zawiera jasnych odpowiedzi na najważniejsze problemy, które utrudniają wznowienie negocjacji.

List Netanjahu został przekazany w sobotę wieczorem przez jego osobistego wysłannika Icchaka Molcho prezydentowi Abbasowi w Ramallah - siedzibie władz Autonomii Palestyńskiej. Treści tego listu, który, jak pisze AFP, wymienia żądania w celu wznowienia rozmów i jest odpowiedzią na list palestyński w tej samej kwestii, nie upubliczniono.

_ Izrael i Autonomia Palestyńska są zaangażowane w osiągnięcie pokoju i obie strony mają nadzieję, że ta wymiana listów między prezydentem palestyńskim Mahmudem Abbasem a premierem izraelskim Benjaminem Netanjahu będzie sprzyjać temu celowi _ - napisano we wspólnym oświadczeniu po spotkaniu Molcho z Abbasem.

Według przedstawiciela władz izraelskich, cytowanego przez dziennik _ Haarec _, Netanjahu apelował w liście do Abbasa o wznowienie negocjacji pokojowych bez żadnych warunków wstępnych, czyli bez zaprzestania budowy osiedli żydowskich na terenach okupowanych; w liście nie ma też nowych propozycji.

Palestyńczycy z kolei domagają się zamrożenia osadnictwa żydowskiego na terytoriach okupowanych przez Izrael od 1967 r. Izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe pozostają zamrożone od września 2010 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie napięcie wokół Izreaela. Przez domy Wszystkie izraelskie osiedla budowane na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej są nielegalne.
Nastolatki mają objawy traumy Holokaustu U potomków Żydów ocalonych z zagłady występują takie symptomy jak lęk o dzieci i skupienie na walce o przetrwanie - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Hajfie.
Nie wpuszczą nobilisty do Izraela. Iran go broni Nieznani sprawcy napisali na ufundowanym przez Grassa pomniku: _ SS! Guenni zamknij pysk. _
Tagi: stosunki izrael-palestyna, benjamin netanjahu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz