Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki egipsko - tureckie. Dawno nie było tak źle

0
Podziel się:

Turecki ambasador w Kairze był niedawno wzywany do egipskiego MSZ w związku ze skrytykowaniem przez Ankarę odsunięcia od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego.

Stosunki egipsko - tureckie. Dawno nie było tak źle
(Allan Henderson/CC/Flickr)
bETMWdtx

Tureckie MSZ oznajmiło, że wezwało na konsultacje swego ambasadora w Egipcie, co, jak piszą agencje, jest najnowszym sygnałem pogorszenia się stosunków między tymi krajami po odsunięciu od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego i rozprawie z jego zwolennikami.

Odwołanie z Kairu na konsultacje tureckiego ambasadora następuje wkrótce po wystąpieniu premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który zarzucił Zachodowi, że ignoruje rozlew krwi w Egipcie i zaapelował o pilne zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu omówienia sytuacji w tym kraju, gdzie w ciągu dwóch dni zginęło ponad 600 osób.

Turecki ambasador w Kairze był niedawno wzywany do egipskiego MSZ w związku ze skrytykowaniem przez Ankarę odsunięcia od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego. Turecki premier Erdogan kieruje umiarkowanie islamistyczną Partią Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

bETMWdtz
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/m279835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;krytykuje;egipt;za;akcje;policji,125,0,1363581.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Turcja krytykuje Egipt. Za akcję policji Egipskie siły bezpieczeństwa likwidują w środę w Kairze dwa obozy zwolenników Mursiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m275666.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egipt;krytycznie;do;turcji;to;ingerencja;w;sprawy;wewnetrzne,25,0,1347353.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Egipt ostro do Turcji: Nie mieszajcie się _ Mówimy Ankarze jasno, że powinna szanować suwerenność Egiptu i wolę egipskiego narodu. Egipt nie ingerował w to, co działo się na placu Taksim _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/m98702.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;wciaz;uznaje;mursiego;prezydentem;egiptu,0,0,1347072.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Turcja ostrzega przed "efektem domina" - _ Dla Turcji Mohammed Mursi nadal jest prezydentem Egiptu _- powiedział turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.
bETMWdua
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)