Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki usa-rosja
14.10.2014 07:47

Stosunki USA-Rosja. Kerry i Ławrow rozmawiają w Paryżu

Stosunki między Stanami Zjednoczonymi i Rosją są w najgorszym stanie od czasów Zimnej Wojny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Szefowie dyplomacji amerykańskiej i rosyjskiej będą rozmawiać w Paryżu o kryzysie na Ukrainie i o walce międzynarodowej koalicji z tak zwanym Państwem Islamskim. Wczoraj John Kerry podziękował Francji za jej udział w antyislamskiej koalicji.

- _ Decyzja prezydenta Putina o wycofaniu pewnej liczby wojsk rosyjskich znad granicy rosyjsko-ukraińskiej, jest tylko gestem i nawet nie częściowym rozwiązaniem konfliktu. _Komentatorzy nad Sekwaną podkreślają, że o ile zachodni dyplomaci nasilają wysiłki zmierzające do zapewnienia rzeczywistego odłożenia broni na bok, to we wschodniej Ukrainie wciąż toczą się mordercze walki między separatystami prorosyjskimi i armią ukraińską.

Mimo, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi i Rosją są w najgorszym stanie od czasów Zimnej Wojny, to John Kerry i Sergiej Ławrow, uważany za tubę Kremla, nie szczędzą wysiłków by doprowadzić do porozumienia w sprawie kryzysu ukraińskiego a także konfliktu zbrojnego w Syrii.

Wcześniej tematy te poruszyli - szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius i John Kerry, który podziękował Francji za jej aktywny udział w walce z islamskimi terrorystami w Iraku oraz za poparcie konstruktywnej opozycji syryjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom rozczarowany Rosją. Szykują sankcje USA są gotowe zareagować szybko na zaplanowane na niedzielę referendum.
Ławrow nie spotkał się z szefem MSZ Ukrainy Szef dyplomacji Rosji nie doszedł też do porozumienia z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
Konflikt w Strefie Gazy. Potrzeba pomoc Palestyńczycy zwrócili się do wspólnoty międzynarodowej o wsparcie w wysokości 4 miliardów dolarów.
Tagi: stosunki usa-rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz