Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stosunki Rosja-Ukraina. Od dziś Rosjanie przekraczają granicę z paszportem

0
Podziel się

Decyzję o zmianie zasad przekraczania granicy rząd Ukrainy podjął w styczniu. Premier Arsenij Jaceniuk wyjaśnił, że zmiany te podyktowane są koniecznością wzmocnienia kontroli.

Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy
Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy (Atlantic Council)
bErRkkUl

Na Ukrainie weszły w życie w niedzielę nowe zasady podróżowania dla obywateli Federacji Rosyjskiej - na granicy muszą oni okazać paszport, a nie jak do tej pory odpowiednik dowodu osobistego. Jest to następstwo decyzji Kijowa o wzmacnianiu kontroli granicy.

Wjazd przez przejścia graniczne w obwodzie briańskim po rosyjskiej stronie granicy przebiega bez zakłóceń - podała agencja TASS. _ - Przejścia graniczne pracują w zwykłym trybie, nie odnotowano żadnych kolejek ani innych komplikacji _ - powiedział rzecznik lokalnej straży granicznej Andriej Bakin.

Dodał, że obywatele rosyjscy, którzy przekraczali granicę według nowych zasad, zdążyli się do nich przygotować i otrzymać paszporty zagraniczne.

bErRkkUn

W obwodzie briańskim na granicy z Ukrainą pracuje pięć przejść granicznych o różnym statusie - od pieszego do międzynarodowego, na trasie Moskwa-Kijów - przypomina TASS.

Decyzję o zmianie zasad przekraczania granicy rząd Ukrainy podjął w styczniu. Premier Arsenij Jaceniuk wyjaśnił, że zmiany te podyktowane są koniecznością wzmocnienia kontroli na granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz _ wprowadzenia europejskich zasad przekraczania granicy, w tym także przez obywateli Federacji Rosyjskiej _.

Do tej pory pełnoletni obywatele Rosji mogli wjeżdżać na Ukrainę okazując na granicy tzw. paszport wewnętrzny, czyli dowód osobisty. Osoby do lat 14 mogły przy tym wylegitymować się wyłącznie świadectwem urodzenia. Według rosyjskich mediów paszporty zagraniczne ma 15-20 proc. mieszkańców Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt gazowy Moskwa-Kijów. Dostawy do Polski bezpieczne? Prezes Gazpromu Aleksiej Miller ostrzegł, że może dojść do wstrzymania dostaw gazu na Ukrainę, gdyż Kijów nie dokonał przedpłaty na surowiec.
Gazprom ostrzega Ukrainę. Zakręci gaz? Szef Gazpromu uprzedził również, że stworzy to poważne ryzyko dla tranzytu gazu do Europy.
Donbas nadal nie otrzymuje gazu z Ukrainy Wcześniej władze ŁRL podały, że surowiec do tego zbuntowanego regionu Ukrainy płynie bezpośrednio z Rosji.
bErRkkUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)