Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Stop ideologii gender". Kempa: Powstanie zespół parlamentarny

0
Podziel się:

Jak poinformowała jego pomysłodawczyni, posłanka Solidarnej Polski Beta Kempa, list intencyjny w tej sprawie został już wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

"Stop ideologii gender". Kempa: Powstanie zespół parlamentarny
(AGENCJA SE/East News)

Jak poinformowała jego pomysłodawczyni, posłanka Solidarnej Polski Beta Kempa, list intencyjny w tej sprawie został już wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

W skład zespołu - jak powiedziała dziś Kempa - wejdzie na pewno 15 posłów Solidarnej Polski. - _ Na konferencji prasowej, która odbędzie się niedługo, będziemy apelować do pozostałych posłów, których niepokoi "wkradanie się" ideologii gender do szkół i przedszkoli o przyłączenie się i wsparcie _ - zapowiedziała posłanka. Zauważyła, że wielu polityków np. z PiS zapowiadało swój sprzeciw wobec ideologii gender.

Kempa zaznaczyła, że zespół sformułował już swoje zadania i cele. Według niej działania zespołu skupią się wokół _ dokładnego diagnozowania sytuacji w sprawie wprowadzania tematyki gender w placówkach edukacyjnych: szkołach, przedszkolach, uniwersytetach _. Posłankę szczególnie niepokoją informacje o _ działaniu samozwańczych grup edukacyjnych _, które - w jej przekonaniu - nie są kontrolowane ani przez ministerstwo edukacji, ani kuratorium oświaty.

_ - Tymczasem ci edukatorzy, którzy mają nie wiadomo jakie przygotowanie, nie wiadomo jakie metody - niepokojące na przykład jest wypraszanie dorosłych z zajęć - nakierowane na edukację najmłodszych, działają i są też poza kontrolą rodziców, którzy nie mają najmniejszego wpływu na to, czego uczą się ich dzieci _ - podkreśliła posłanka.

Zespół chce też informować czym jest gender. _ - Wiele osób myli ideologię gender z pojęciem równości płci. A to przecież nie to samo _ - przekonywała Kempa. Dlatego - tłumaczyła - zespół będzie prowadził kampanię informacyjną na ten temat.

Ponadto zespół ma się zająć _ monitorowaniem sytuacji w placówkach edukacyjnych i publicznymi wydarzeniami o charakterze kulturalnym, organizowaniem konferencji naukowych i proponowanie rozwiązań legislacyjnych dotyczących ideologii gender _.

O sprawie _ ideologii gender _ stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegają przed _ ideologią gender _.

Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów _ Gender Studies _ na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci. - _ Ten termin wskazuje, że poza biologią określa nas także kontekst społeczny, kulturowy. Wskazuje, że to, co niosą ze sobą pojęcia: kobieta i mężczyzna jest nie tylko wyznaczone przez biologię, ale również przez społeczne role, społeczne oczekiwania _ - mówiła w grudniu w rozmowie z PAP Fuszara.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjny list Episkopatu odczytywany Kościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Polscy biskupi w tym roku szczególnie przestrzegają przed " ideologią gender".
"List biskupów o gender niepotrzebny" - _ Nie ma żadnej ideologii gender, która niwelowałaby wartość płci czy promowałaby homoseksualizm _ - przekonuje pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.
Benedykt XVI protestuje, a Franciszek milczy Ideologia gender jest groźna, gdyż kwestionuje naturę człowieka, manipuluje nią i odbiera mu godność - takie stanowisko Watykan wypracował za pontyfikatu poprzedniego papieża.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)