Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nigeria
16.03.2014 16:09

Sto ofiar w Nigerii. Mordują ludzi z wiosek

Napastnicy po prostu otworzyli ogień do mieszkańców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Nigeryjska policja nie radzi sobie z napadami

Uzbrojeni osobnicy napadli na trzy wioski w środkowej Nigerii zamieszkane przez konkurencyjne plemiona i zabili ponad sto osób - poinformowali dziś przedstawiciele miejscowych władz.

Policja potwierdziła, że dwa dni temu członkowie ludu Fulani napadli na wioski Ugwar Sankwai, Ungwan Gata i Chenshyi w stanie Kaduna, nie podała jednak liczby ofiar.

_ - Napastnicy z ludu Fulani przybyli z sąsiedniego stanu Plateau i po prostu otworzyli ogień do mieszkańców _ - powiedział wiceszef lokalnych władz Daniel Anyip. Dodał, że dotychczas doliczono się ponad sto ciał, ale zabitych najprawdopodobniej będzie więcej.

W ubiegłym roku setki osób zginęły w środkowej Nigerii w walkach między Fulani, którzy są ludem półkoczowniczym i w większości wyznającym islam, oraz wyznającymi chrześcijaństwo ludami osiadłymi.

W środkowej Nigerii spotykają się głównie chrześcijańskie południe oraz głównie muzułmańska północ kraju. Dochodzi tam często do konfliktów na tle wyznaniowym, ale także na skutek wieloletnich sporów o ziemię, prowadzonych między półkoczowniczymi ludami oraz osiadłymi plemionami.

ONZ szacuje, że około 3000 osób zginęło od 2010 roku w starciach w tej części kraju. Oskarża też władze centralne w Abudży o to, że dotychczas ignorowały przemoc w tym zapalnym regionie, ponieważ nie zagraża ona wydobyciu ropy.

Starcia te nie mają związku z islamską rebelią na północy Nigerii, prowadzoną od 2009 r. przez radykalne ugrupowanie Boko Haram. Analitycy ostrzegają jednak, że islamistyczni rebelianci mogą próbować podsycać ten konflikt dla własnych celów.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawe zamachy w Nigerii. Wielu zabitych Za przeprowadzone na północnym wschodzie Nigerii ataki odpowiada najpewniej zbrojne ugrupowanie islamistyczne Boko Haram
Związki homoseksualne to tam przestępstwo W Nigerii zabroniono małżeństw homoseksualnych, _ stosunków miłosnych _ osób tej samej płci oraz członkostwa w ugrupowaniach walczących o prawa homoseksualistów.
5-letni chłopiec ofiarą mordu rytualnego Chłopcu obcięto głowę i genitalia. Jego ciało wrzucono do zbiornika z wodą. Policja aresztowała cztery osoby, podejrzane o udział w tym zabójstwie.
Tagi: nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz