Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Steinmeier dziękuje Rosji za pomoc w uwolnieniu obserwatorów

0
Podziel się:

Szef niemieckiej dyplomacji zaapelował o zapewnienie bezpieczeństwa obserwatorom OBWE w regionach opanowanych przez separatystów.

Steinmeier dziękuje Rosji za pomoc w uwolnieniu obserwatorów
(Armin Kübelbeck/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Szef niemieckiej dyplomacji podkreślił, że ważną rolę w uwolnieniu obserwatorów odegrała, obok OBWE, także trójstronna grupa kontaktowa, w której skład wchodzi Rosja.

Czworo obserwatorów Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie zostało zwolnionych wczoraj. Spędzili w rękach rebeliantów ponad miesiąc. Steinmeier dodał, że Rosjanie byli aktywni w pracach grupy i mają swój wkład w zwolnienie zakładników.

Wśród czworga uwolnionych obserwatorów jest jedna Niemka. Niemiecki minister wyraził nadzieję, że cała grupa już dziś będzie mogła opuścić wschodnią Ukrainę i wrócić do domów. Steinmeier zaapelował o zapewnienie bezpieczeństwa obserwatorom OBWE w regionach opanowanych przez separatystów. Dodał, że organizacja powinna kontynuować swoją misję na Ukrainie.

Wcześniej, w nocy z czwartku na piątek, bojówkarze uwolnili innych czterech obserwatorów OBWE. Była to grupa uprowadzona w maju w Doniecku. Uwolnienie obserwatorów to jeden z warunków ultimatum, jakie Unia Europejska przedstawiła w piątek separatystom. Na wykonanie mają czas do 30 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nie uzna referendum. Okrągły stół? Berlin wysyła ministra do Kijowa, ma poszukiwać dróg wyjścia z kryzysu. Janukowycz mówi o _ morderczej juncie _.
Dla Merkel Ukraina wiciąż jest niepodległa Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.
"Gra Rosjan przyniesie dramatyczne skutki" Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier zastrzegł, że konfliktu na Ukrainie nie można rozwiązać środkami wojskowymi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)