Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Steinmeier ostrzega przed konfrontacją zbrojną na Ukrainie

0
Podziel się:

Rząd obserwuje rozwój sytuacji z dużym niepokojem.

Steinmeier ostrzega przed konfrontacją zbrojną na Ukrainie
(Heinrich-Böll-Stiftung/Flickr)

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł w poniedziałek przed ponownym zaostrzeniem konfliktu na UkrainieUkrainie, który może przekształcić się w konfrontację militarną. Rząd obserwuje rozwój sytuacji _ z dużym niepokojem _ - powiedziała rzeczniczka MSZ Sawsan Chebli.

_ - Musimy bardzo uważać, by nie powrócić do stanu konfrontacji militarnej, który - jak nam się wydawało - jest już za nami _ - powiedział Steinmeier, cytowany przez rzeczniczkę, w czasie wizyty w Kazachstanie. Strony konfliktu powinny jego zdaniem przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni zawartego na początku września w Mińsku.

Szef niemieckiej dyplomacji powiedział, że sytuacja na Ukrainie stała się ponownie _ bardzo poważna _. Wieczorem Steinmeier ma rozmawiać o konflikcie ukraińskim z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, która przyjechała do Berlina z pierwszą wizytą.

Mogherini poddała niedawno w wątpliwość skuteczność sankcji wobec Rosji. Berlin stoi na stanowisku, że nie ma obecnie żadnych powodów do złagodzenia restrykcji, a rzecznik rządu nie wykluczył w zeszłym tygodniu podjęcia dyskusji nad dalszym zaostrzeniem sankcji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała w piątek wieczorem o sytuacji na Ukrainie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko. W czasie weekendu kanclerz nie kontaktowała się w tej sprawie z zagranicznymi partnerami - powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlin ocenił wybory na wschodzie Ukrainy Szef MSZ Frank-Walter Steinmeier powiedział, że _ tak zwane wybory _ są niezgodne z porozumieniem z Mińska i Berlin nie może ich uznać.
"Gra Rosjan przyniesie dramatyczne skutki" Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier zastrzegł, że konfliktu na Ukrainie nie można rozwiązać środkami wojskowymi.
Wicekanclerz liczy na pojednanie z Rosją "Europa potrzebuje Rosji, jesteśmy sąsiadami i dobre sąsiedztwo maszczególne znaczenie" - powiedział Sigmar Gabriel wywiadzie dla tygodnika "Bild am Sonntag".
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)