Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stawki mandatów. Większość nie będzie uzależniona od dochodów

0
Podziel się:

W ramach nowego taryfikatora surowiej mają być karani pijani kierowcy. Sąd będzie mógł orzekać wobec nich zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Stawki mandatów. Większość nie będzie uzależniona od dochodów
(PIOTR JEDZURA/REPORTER)

Większość mandatów drogowych nie będzie uzależniona od dochodów - informuje policja. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mówił w radiowej Jedynce, że zależność taka będzie dotyczyć wyłącznie wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary.

Równocześnie trwają prace nad podwyższeniem stawek w taryfikatorze mandatów - mówił gość Jedynki. Tym bardziej, że nie były podwyższane od 20 lat, a w 1995 roku średnia pensja znacząco się zwiększyła. W ramach nowego taryfikatora surowiej mają być karani kierujący pod wpływem alkoholu. Sąd będzie mógł orzekać wobec nich zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. A jeśli taka osoba spowoduje śmiertelny wypadek drogowy i ucieknie z miejsca, sąd będzie mógł zatrzymać jej prawo jazdy dożywotnio.

Przewidziane jest też podniesienie kar za jazdę powyżej dozwolonej prędkości. Za przejechanie w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę za szybko ma grozić zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżdżenie mimo tego spowoduje, że będzie ono zatrzymane na pół roku, kolejna niesubordynacja to konieczność zdania nowego egzaminu na prawo jazdy, a jeszcze kolejna - to groźba 2 lat w więzieniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostrzejsze kary dla pijanych kierowców Pijani kierowcy na cenzurowanym. Sejm zaostrzył przepisy i zwiększył kary dla osób prowadzących auta pod wpływem alkoholu.
Straż miejska straci fotoradary, ale mandaty... Dla niektórych samorządów może to być spory problem, bo fotoradar często przynosi wielkie zyski dla gmin.
Czy trzeba płacić za zagraniczny mandat? Sprawdź, co do powiedzenia na ten temat ma środowisko prawnicze, a co polska policja.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)