Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Start kampanii wyborczej kandydatów na mera Moskwy

0
Podziel się:

O urząd mera Moskwy ubiega się 6 kandydatów reprezentujących najważniejsze siły polityczne w kraju. Wśród nich jest zwolniony warunkowo z kolonii karnej, bloger Aleksiej Nawalny

Start kampanii wyborczej kandydatów na mera Moskwy
(MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)
bEUUeUrV

W Moskwie rozpoczyna się kampania kandydatów startujących w wyborach mera Moskwy. Zakończy się 7 września w przededniu głosowania.

Kandydaci otrzymali między innymi godzinę bezpłatnego czasu antenowego w lokalnych rozgłośniach radiowych i w kanałach telewizyjnych. Odpłatnie materiały kandydatów chce emitować i publikować 47 gazet, rozgłośni i telewizji, w tym tak znane jak : rozgłośnia Echo Moskwy, Russkoje Radio, Nowa Gazieta oraz dzienniki Wiedomosti i Kommiersant.

O urząd mera Moskwy ubiega się 6 kandydatów reprezentujących najważniejsze siły polityczne w kraju. Do wyborów dopuszczeni zostali między innymi opozycyjni politycy - bloger Aleksiej Nawalny i Siergiej Mitrochin, szef partii _ Jabłoko _. Dotychczasowe sondaże wskazują na to, że największe szanse na zwycięstwo ma Siergiej Sobianin, dotychczasowy mer Moskwy wspierany przez prorządową partię _ Jedna Rosja _.

bEUUeUrX

Z kolei opozycjonista Aleksiej Nawalny został skazany przez sąd w oddalonym o 900 km od stolicy Kirowie na pięć lat kolonii karnej za spowodowanie strat w państwowej spółce. Został warunkowo zwolniony w oczekiwaniu na apelację.

Nawalny to adwokat walczący z korupcją, znany bloger i jeden z przywódców protestów z 2011 i 2012 roku przeciwko fałszerstwom przy urnach wyborczych i powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawalny będzie kandydował na mera Moskwy Poinformował o tym tuż po powrocie do stolicy Rosji z Kirowa, gdzie w został warunkowo zwolniony z aresztu.
Mer Moskwy złożył dymisję. Opozycja... Dymisja Sobianina nie jest związana ani z jego stanem zdrowia, ani z żadnymi kłopotami.
bEUUeUsy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)