Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
07.08.2014 21:00

Starcia etniczne w Niemczech. Są ranni

Zamaskowani i uzbrojeni w przedmioty służące do zadawania ciosów osobnicy atakowali przechodniów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tillwe/CC/Flickr)

W Herford w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec doszło do walk ulicznych między zwolennikami dżihadystycznej grupy Państwo Islamskie a pochodzącymi z Kurdystanu Jazydami. Policja musiała rozdzielić uczestników zamieszek.

Jak podała miejscowa policja, radykalni islamiści zaatakowali grupę Jazydów, którzy informowali o mającej się odbyć demonstracji przeciwko prześladowaniu ich mniejszości etniczno-religijnej przez dżihadystów w Iraku.

Policja zatrzymała sześciu napastników pochodzących w większości z Czeczenii. Z pierwszych ustaleń śledztwa wynika, że islamiści zaatakowali swoje ofiary w okolicach kiosku, na którym wisiał plakat informujący o demonstracji. Dwóch Jazydów odniosło niegroźne rany od uderzeń nożem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia większej grupy zwolenników Jazydów na ulicy doszło do regularnej bójki. Zamaskowani i uzbrojeni w przedmioty służące do zadawania ciosów osobnicy atakowali przechodniów - pisze agencja dpa. Mocno poturbowany został 24-letni mieszkaniec Herford.

Do akcji musiała wkroczyć policja, która rozdzielając zwaśnione strony użyła gazu łzawiącego.

W piątek w Herford odbędzie się demonstracja Jazydów przeciwko przemocy. W sobotę podobna manifestacja ma się odbyć w Bielefeld. Organizatorzy spodziewają się maksymalnie 10 tys. uczestników.

W Niemczech mieszka 60 tys. Jazydów - przede wszystkim w Dolnej Saksonii i Westfalii. Jazydzi to mówiąca językiem kurdyjskim mniejszość, która wyznaje synkretyczną religię powstałą w XII wieku z połączenia wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. Sunniccy islamiści uważają wyznawców tej religii za czcicieli diabła i prześladują ich. W obawie przed represjami w związku z walkami między Kurdami i dżihadystami w Iraku około 200 tys. Jazydów uciekło w góry w pobliżu granicy z Syrią. Są odcięci od transportów z żywnością. Jak podała ONZ, około 40 dzieci zmarło ostatnio z pragnienia.

Ulice niemieckich miast stają się coraz częściej widownią starć miedzy zwaśnionymi grupami imigrantów, przenoszących do Niemiec konflikty z krajów swego pochodzenia. W minionych tygodniach kilkakrotnie dochodziło do konfrontacji między zwolennikami Palestyńczyków a obrońcami Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Pesa ma szanse na duży kontrakt z Niemcami Bydgoski wytwórca pojazdów szynowych podpisze we wrześniu umowę z berlińskim operatorem szybkiej kolei miejskiej S-Bahn.
Islam to dla nich element obcy Ponad połowa Niemców nie uważa islamu za element Niemiec - głoszą opublikowane wyniki sondażu, jaki przeprowadził instytut badania opinii publicznej Forsa na zlecenie tygodnika "Stern".
To dopiero początek serii sankcji na Rosję. Putin się nie ugnie? Berlin i Bruksela namawiają kraje nienależące do Unii, by przyłączyły się do gospodarczej wojny z Moskwą.
Tagi: niemcy, sytuacja w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz