Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
28.04.2014 20:41

Stanowisko włoskiego rządu ważne dla Polski

Komorowski spotkał się po południu z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano w jego rzymskiej rezydencji na Kwirynale

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

- _ Włochy również dostrzegają konieczność powstrzymania eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego _- podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po rozmowie w Rzymie z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano. Za dramatyczne Komorowski uznał porwanie obserwatorów OBWE.

Polski prezydent poinformował, że rozmawiał z p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem. _ - Przed chwilą skończyłem rozmowę z p.o. prezydenta Ukrainy, z panem Turczynowem. Wymieniliśmy poglądy także na przebieg wydarzeń w ostatnich godzinach i dniach. To też było przedmiotem mojej rozmowy z prezydentem Napolitano _ - powiedział Komorowski dziennikarzom przed wylotem z Rzymu.

Komorowski spotkał się po południu z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano w jego rzymskiej rezydencji na Kwirynale. Prezydent podkreślił, że Włochy również dostrzegają konieczność powstrzymania eskalacji konfliktu i odpowiednio zdecydowanej, solidarnej reakcji całego świata zachodniego _ na bezprecedensowe wydarzenia związane niewątpliwie z polityką rosyjską i rosyjskich separatystów, dążących do destabilizacji sytuacji na Ukrainie Wschodniej _.

_ - Jestem przekonany, że po tej rozmowie będzie łatwiej o jednolite stanowisko Unii Europejskiej, także w kwestiach sankcji nakładanych na Rosję po tym dramatycznym i naprawdę nieznajdującym odzwierciedlenia w innych przypadkach zachowaniu, jakim jest aresztowanie, jakim jest pochwycenie, uwięzienie misji obserwacyjnej OBWE _ - podkreślił Komorowski.

W składzie grupy, uprowadzonej w miniony piątek w Słowiańsku przez prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie, było siedmiu międzynarodowych obserwatorów wojskowych - trzech Niemców, Polak, Czech, Szwed, Duńczyk - i niemiecki tłumacz oraz pięciu ukraińskich wojskowych. Szwed został uwolniony w niedzielę wieczorem ze względów zdrowotnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Koziej: "Potrzebne są szybsze decyzje UE" To wniosek wypływający z kryzysu ukraińskiego.
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Premier Ukrainy podjął ważną decyzję Skraca wizytę w Rzymie i wraca do kraju. Tym samym Arsenij Jaceniuk nie weźmie udziału w kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.
Prezydent mówi o pomocy dla Ukrainy Głowa państwa wymieniła trzy główne obszary pomocy.
Tagi: komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz